AKP Belediye Başkan Adayları 2024 Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyaretinin ardından uçakta yaptığı açıklamada, 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti'nin adaylarının ilan edileceği tarihi paylaştı.

Yunanistan ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüş uçuşunda gazetecilere güncel konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AKP Belediye Başkan Adayları Ne Zaman Açıklanacak?

Yunanistan ziyaretinin ardından uçakta gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart Yerel Seçimleri’ne dair planları hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, 2019’daki yerel seçimlerde Cumhur İttifakı çerçevesinde bir hamle yapmadıklarını, fakat bu seçim öncesinde durumun farklı olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yürütülen ortak çalışmaların devam ettiğini, büyükşehirlerden ilçelere kadar seçim stratejilerinin ve meclis üyeliklerinin nasıl şekillendirileceğinin arkadaşları tarafından değerlendirildiğini ifade etti.

AKP Belediye Başkan Adayları 2024

Recep Tayyip Erdoğan, aday belirleme süreci hakkında şunları söyledi:

“Tahminimce, bu hafta içerisinde bir sonuca ulaşılacak. Ardından, sonuçlar konseyimizin önüne gelecek. Biz de, yapılan çalışmayı inceleyip hızla harekete geçeceğiz. 2024 planlaması için Devlet Bahçeli ile görüşüp kararımızı alacağız ve ilerleyeceğiz. 15 Aralık’tan sonra adaylarımızı kademeli olarak açıklayacağız.”

08 Ara 2023 - 14:25 - Siyaset