Faruk Koca Kimdir? Faruk Koca Hangi Partiden? Faruk Koca Tutuklandı Mı?

MKE Ankaragücü’nün başkanı olan Faruk Koca, Trendyol Süper Lig’in on beşinci haftasında Çaykur Rizespor ile oynanan ve 1-1 sonuçlanan maçın ardından, hakem Halil Umut Meler’e saldırıda bulundu. Bu olayın hemen sonrasında, Faruk Koca hakkında detaylı bilgiler merak konusu haline geldi. Faruk Koca’nın kim olduğu sorusu gündeme oturdu.

MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasındaki karşılaşmanın bitiminde, Ankaragücü’nün başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e saha içerisinde fiziksel müdahalede bulunduğu bildirildi. Bu olayın ardından, MKE Ankaragücü’nün başkanı Faruk Koca hakkında araştırmalar yoğunlaştı.

Faruk Koca Kim?

Ankara’nın Bala bölgesinde 1964 senesinde doğan Faruk Koca, lise eğitimini tamamlamış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde XXII. ve XXIII. Dönemlerde Ankara vekili olarak hizmet vermiştir. Ailesiyle birlikte yaşayan ve dört çocuğun babası olan Koca, şu anda MKE Ankaragücü Kulübü’nün başkanlık görevini üstlenmektedir.

2021 yılında Ankaragücü Kulübü’nün düzenlediği genel kurulda, toplam 1058 oydan 802’sini alarak başkanlık koltuğuna oturmuştur.

Faruk Koca Hangi Partiden?

MKE Ankaragücü’nün başkanı Faruk Koca, Trendyol Süper Lig’in on beşinci haftasında Çaykur Rizespor ile berabere biten maç sonrasında, hakem Halil Umut Meler’e yönelik fiziksel bir müdahalede bulundu. Bu olayın akabinde Koca için gözaltı kararı alındı ve AK Parti, eski vekil Faruk Koca’nın partiden çıkarılması için disiplin sürecine tabi tutulduğunu duyurdu.

AK Parti’nin yaptığı açıklamaya göre, Ankaragücü-Çaykur Rizespor mücadelesinin ardından Meler’e yapılan saldırı sebebiyle Koca’nın durumu, parti içindeki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda ele alınacak.

Faruk Koca Yumruk Olayı Nedir?

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında Çaykur Rizespor ile berabere kalan MKE Ankaragücü’nün başkanı Faruk Koca, maç sonrası hakem Halil Umut Meler’e müdahalede bulundu.

Faruk Koca’nın vurması sonucu yere serilen Meler’e, çevresindeki kişilerin de tekmelediği anlar kameralara yansıdı. Olay sonrasında yerde hareketsiz yatan ve gözünde morluk oluşan Meler, bir süre sonra güvenlik görevlileri eşliğinde soyunma odasına alındı. Bu esnada, Faruk Koca’nın da olayın etkisiyle kendinden geçtiği ve yöneticiler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldığı görüldü.

Faruk Koca Tutuklandı Mı?

Hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyla ilgili olarak, Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın da içinde olduğu altı şahıs yargı önüne çıkarıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Faruk Koca’nın yanı sıra Ş. Y. Ş. ve K. Ç. isimli kişilerin tutuklandıklarını duyurdu.

12 Ara 2023 - 11:00 - Spor