Hasan Bitmez Kimdir? Hasan Bitmez Kaç Yaşında? Hasan Bitmez Neden Bayıldı?

Hasan Bitmez hakkında bilgi arayışı sürüyor. Kocaeli temsilcisi olarak Saadet Partisi’ni mecliste temsil eden Hasan Bitmez, bir konuşma gerçekleştirdiği sırada rahatsızlanarak baygınlık geçirdi. Bitmez’in mevcut sağlık durumu hakkında güncel bilgiler, kamuoyunun gündeminde yer alıyor. İşte, Hasan Bitmez’in biyografisi ve son sağlık gelişmeleri.

Hasan Bitmez hakkında merak edilenler gündemde. Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili olan Bitmez, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında kendi partisi adına konuşma yaparken rahatsızlanıp yere yığıldı. Hasan Bitmez’in kim olduğu, yaşının kaç olduğu ve nereli olduğu soruları soruluyor. Ayrıca, Saadet Partili Hasan Bitmez’in güncel sağlık durumu da merak konusu. İşte, Hasan Bitmez’in biyografisi ve sağlık durumu hakkında bilgiler.

Hasan Bitmez Kimdir?

Hasan Bitmez, 1969 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde dünyaya geldi. İlk eğitimini İstanbul’da aldıktan sonra, Gebze İmam-Hatip Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamladı ve El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesi’nde yükseköğrenim gördü.

Aile hayatında evli ve bir çocuk babası olan Bitmez, Arapça ve İngilizce dillerine hakimdir.

Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği’nin (GİLMDER) kurucusu ve bir dönem başkanı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı’nda 1999 ile 2004 yılları arasında organizasyon sorumlusu olarak çalıştı. 2000 yılında Anadolu Gençlik Dergisi’ni hayata geçirerek genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

2006’dan 2010’a kadar Uluslararası İslami Öğrenci Organizasyonları Federasyonu (IIFSO) yönetiminde yer aldı ve 2010 ile 2014 yılları arasında danışma meclisi başkanlığını yürüttü. 2008’den 2010’a kadar Uluslararası Gençlik Forumu’nun (IYFO) genel başkanlığını gerçekleştirdi.

Şu an ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve İslam Birliği Araştırmaları Merkezi (İSBAM) Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Politik kariyerine Refah Partisi’nin Gebze teşkilatında adım atan Bitmez, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2023 Türkiye genel seçimlerinde Kocaeli milletvekili olarak meclise girdi ve şu anda Saadet Partisi’nde Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermektedir ve aynı zamanda Saadet Partisi’nin 28. dönem Kocaeli milletvekilidir.

Hasan Bitmez Son Dakika 

TBMM’deki bütçe görüşmeleri esnasında Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, konuştuğu anlarda bayılma yaşadı. Olayın gerçekleştiği anda, diğer vekiller hızla kürsüye yönelerek Bitmez’e yardım etmeye çalıştılar ve ilk yardımı doktor olan milletvekilleri gerçekleştirdi.

Olay yerine çağrılan sağlık görevlileri, uzun süre kalp masajı uyguladıktan sonra Bitmez’i sedye ile dışarı taşıdılar. Hastaneye sevk edilen Bitmez’in durumu hakkında Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacı Murat Uzgur, sosyal medya üzerinden endişe verici bir güncelleme paylaştı:

"Kocaeli Milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hasan Bitmez Bey’in sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır." Politikacılar da Bitmez’in tedavi gördüğü hastaneye giderek son gelişmeler hakkında bilgi edindiler.

12 Ara 2023 - 14:57 - Siyaset