Ece Güner Kimdir? Ece Güner İyi Parti'den Neden İstifa Etti?

Sosyal medyadan istifa haberini veren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner’in biyografisi gündem oldu. Ece Güner hakkında merak edilenler neler? Ece Güner kimdir?

Ece Güner, gündemin konusu olan isimlerden biridir. Ece Güner’in kim olduğunu merak eden vatandaşlar, sıkça duydukları bu ismin hayat hikayesini öğrenmek istiyor. Ece Güner kimdir? Ece Güner’in yaşı, memleketi nedir? Avukat Ece Güner’in biyografisi! Haberimizdeki detaylar.

Ece Güner Kimdir?

Ece Güner, 1969’da Ankara’da doğdu ve Fransa’da büyüdü. Fransa’nın en iyi hukuk okulu sayılan Paris II, Pantheon-Assas Üniversitesi’ni en yüksek dereceyle bitirdi ve 1992’de mezun oldu. Sonra İstanbul Üniversitesi’nde eşdeğerlik eğitimini aldı.

Ece Güner, 1994’ten beri İstanbul Barosu üyesidir ve Türkiye’nin öncü avukatları arasındadır. Sınır ötesi birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler, kamu-özel ortaklıkları ve finansman projeleri alanlarında uzmanlaşmıştır.

Güner, 2018’de, “Ülkem İçin Çare” adlı kitabını çıkardı ve ülke sorunlarına kendi deneyim ve görüşleriyle çözüm önerileri sundu.

Ece Güner, Fransızca ve İngilizce’yi ana dili gibi, Almanca’yı ise orta düzeyde konuşabiliyor. Evli ve çocuk sahibi. İstanbul’da ikamet ediyor. Türkiye’nin hukuk alanındaki saygın isimlerinden biri olan Güner, mesleğindeki başarılarıyla öne çıkıyor.

Ece Güner İyi Parti'den Neden İstifa Etti?

İYİ Parti, Mayıs seçimleri sonrası görevden almalar, istifalar ve parti içi krizle gündemde kalmaya devam ediyor. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner de, istifa ettiğini açıkladı. Güner, istifa mektubunda İstanbul’a dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını tekrar kazanmasının ne kadar önemli olduğunu belirten Güner, partisini de eleştirdi.

Güner, 81 ilde aday gösterme kararına katılamayacağını söyleyerek “Saygı duymak ve istifa etmek dışında yapabileceğim bir şey yok. “Tek adam sistemine” karşı yıllardır savaşıyorum. Bağımsız bir hukukçu olarak ülkem için ilkelerime uygun şekilde mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

14 Ara 2023 - 15:56 - Siyaset