Öz Orman İş Sendikası'ndan Asgari Ücret Beklentisine Dair Açıklama Yaptı

Öz Orman - İş sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. Ayrıca toplantıda Öz Orman olarak beklenilen asgari ücret tutarı da açıklandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmaları sürerken Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, bir açıklama yaptı. Aslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun demokratik bir yapıya sahip olmadığını ifade etti.

"Asgari Ücret Özüne Döndürülmeli"

Öz Orman - İş sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, düzenlemiş olduğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Aslan, asgari ücretin özüne döndürülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca bunun için kapıların açık olması ve görüşmelerin sağlanması gerektiğini de söyledi. Settar Aslan, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"Hükümet asgari ücret konusunda tek zam konusunu değerlendirirken bu konuda bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Asgari ücrette öze dönüş düşünülürken yapılacak olan çalışmalar neticesinde yüksek bir zamla hem işçi hem de işverenin memnun edilmesi sağlanmalıdır. Asgari ücrette öze dönüşün sağlanması noktasında olağanüstü durumların oluşması halinde görüşmeler için kapının açık kalması önemlidir." 

Öz Orman - İş Sendikası Asgari Ücret Beklentisini İfade Etti

Genel Başkan Settar Aslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamalar esnasında bir basın mensubunun "Asgari ücret beklentiniz nedir?" sorusuna cevap verdi. Aslan, beklenti olarak nitelendirdiği rakamın altında verilmesinin yeterli olmadığını da açıkladı. Settar Aslan, asgari ücret beklentisini şu şekilde dile getirdi:

"Settar Aslan konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: 'İşverenlerle görüştüğümüzde ve halkın genelinde asgari ücret rakamı olarak 17 bin TL ve üzeri rakamın beklenilen ve olması gereken bir rakam olduğunu düşünüyoruz, 17 bin TL'nin altındaki rakamları da yetersiz buluyoruz' İfadelerini kullandı." 

15 Ara 2023 - 12:47 - Ekonomi