Serdar Tuncer Menzil Cemaatine Para Topluyor İddiası! Serdar Tuncer Kimdir?

Serdar Tuncer, Menzil cemaatine bağış topladığı iddiasıyla gündeme geldi. İnternet kullanıcıları Serdar Tuncer Kimdir? diye sorguluyor. Serdar Tuncer’in Biyografisi, doğduğu şehir, doğum tarihi, resmi, yaşı, memleketi ve aslen nereden olduğu haberimizde bulabilirsiniz. Serdar Tuncer ile ilgili merak edilenler şöyle…

Serdar Tuncer, Menzil cemaatine bağış yaptığı iddia edilen görüntülerle gündemde. Serdar Tuncer, geçen ay Menzil cemaatinin yeni lideri Muhammed Saki ile birlikte temel atma törenine katılan eski TRT programcısı. Serdar Tuncer’in Menzil cemaati için para topladığına dair görüntüler tartışma yarattı.

Serdar Tuncer Menzil Cemaati İçinde Mi?

Serdar Tuncer, bir odada sohbet ederken, “Bu zatın kuluyuz, hepimiz sorumlu birer insanız” diye söze girdi.

Sonra Menzil’de cami yapımı devam ediyor, sizden cami için para talep etmezler, etmelerine de gerek yok, onların bizim verdiğimiz paraya ihtiyacı yok, bizim onlara bir şeyler sunarak adam olmamız gerekiyor" dedi.

Serdar Tuncer Kimdir?

Serdar Tuncer, 16 Ağustos 1978’de Ankara doğumlu bir şair, yazar ve sunucudur. Ankara Merkez İmam hatip lisesini bitirdi. Üç farklı üniversiteye kayıt yaptırdı, ancak ikisini tamamlayamadı, birine de hiç başlamadı. Lise son sınıftayken Ankara’da Bayrak radyoda “Beş Çayı” isimli radyo programına katıldı.1988’de Kanal a televizyonu ona bir teklif sundu ve üniversiteye hazırlanmak için gittiği dershaneyi terk etti. İlk TV Programı 1996’da Kanal A’da “Üç Nokta” oldu.

Bu programı “Gecede 1 Gün” ve “Yıldızdan Mahyalar” izledi. 2007’de Kanal 1’de “ Türkiye’de ve Avrupa’da Ramazan” programını sundu. İlk şiir kitabı “Sen İstanbul Kokardın” 1997’de çıktı. Kanal a televizyonunda “Gecede Bir Gün” Programı 2005’te en iyi tv kültür sanat programı ödülünü aldı. Kültür Bakanlığı’ndan "En İyi TV Kültür Sanat Programı Ödülü"nü kazandı. Kanal 1’de ‘Türkiye’de ve Avrupa’da Ramazan’ sahur programını ve Radyo Onbeş’te Harman Yeri programını yaptı.2008, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında Ramazan ayında TRT 1’de, Topkapı Sarayı’ndan canlı yayınlanan “İftar Sevinci” iftar programını 4 yıl boyunca sundu.

Semerkand Radyo’da “Yitik Hazine” programını hazırladı ve sundu. TRT Haber’de Uğur Işılak ile “Yeni Şeyler Söylemek Lazım” programını yaptı. Serdar Tuncer, 2007’de ‘Yolumuz Aşk Yoludur’ isimli bir albüm yayınladı. Albümde Yunus Emre, Mevlana Celaleddin Rumi, Necip Fazıl Kısakürek gibi büyük şairlerin şiirlerini okudu. ‘Yolumuz Aşk Yoludur’, Tuncer’in ilk albümüydü. “Yolumuz Aşk Yoludur”, Sen İstanbul Kokardın” ve “Bir Hilal Uğruna” albümlerinin ardından “Şiirin Sultanları” isimli albümü çıkardı. Bu albümde Osmanlı Padişahlarının şiirleri yer aldı.

2012’de Semerkand TV’de “Kalbe Düşünce” programını yaptı. 2013 Ramazan ayında Kanal D’de “Sahurdan Kalplere” programını sundu. Son olarak CNNTürk kanalında pazar günleri saat 22:00 ila 23:00 arası “Başka Şeyler” isimli programı 3 Nisan 2015’e kadar yaptı.Serdar Tuncer, 1998’de evlendi. İki kız çocuğu, bir erkek çocuğu var.2015’ten beri Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

18 Ara 2023 - 10:28 - Gündem