Yemeksepeti Kapanacak Mı? Yemeksepeti Türkiye Ofisi Kapanıyor Mu? Yemeksepeti Sahibi Delivery Hero Açıklama Yaptı!

Yemeksepeti, Türkiye ofisini kapatma kararı aldığını duyurdu. Bu haberle birlikte ‘Yemeksepeti Türkiye’de faaliyetlerine son mu veriyor?’, ‘Yemeksepeti iflas mı ediyor?’ gibi sorular akla geldi. İşte bu konuda merak edilenler…

Online yemek siparişi veren milyonlarca insanın tercihi olan Yemeksepeti’nin sahibi olan Delivery Hero, Türkiye ofisini kapatmaya karar verdi. Yetkililer bu kararın yalnızca teknoloji AR&GE birimlerini ilgilendirdiğini söyledi. Yemeksepeti’nin hizmetlerinin bundan etkilenmeyeceği ifade edildi.

Yemeksepeti Türkiye Kapanacak Mı?

Almanya merkezli yemek teslimat firması Delivery Hero, Türkiye ve Tayvan’da bulunan küresel teknoloji merkezlerinin kapanacağını ve Berlin’deki merkez ofiste çalışan sayısının azalacağını duyurdu. Şirket, Berlin’deki merkez ofisinde ve küresel hizmet birimlerinde çalışan sayısının bu yıl %13 düşeceğini açıkladı. Yemeksepeti ise bu kararın sadece teknoloji AR&GE birimlerini etkilediğini söyledi.

Yemeksepeti, kararın teknoloji AR&GE merkezlerinin çalışmalarına son verilmesiyle ilgili olduğunu belirtti. Yemeksepeti operasyonları ya da insan kaynakları ile alakalı olmadığı ve Yemeksepeti’nin hizmetlerini etkilemeyeceği vurgulandı.

Yemeksepeti’nden yapılan açıklama şöyle:

“Delivery Hero, platformunda ve hızlı ticaret alanında küresel çapta hizmet kalitesini ve verimliliği yükseltme, sürdürülebilir büyüme hedefi doğrultusunda Tayvan ve Türkiye’deki teknoloji AR&GE merkezlerinin çalışmalarına son verme kararı aldığını açıklamıştır. Karar, Yemeksepeti operasyonları ya da insan kaynakları ile bağlantılı değildir ve Yemeksepeti’nin hizmetlerini etkileyecek bir durum yoktur. Yemeksepeti, Türkiye’de hızlı ticaretin lideri olarak faaliyetlerine devam etmektedir."

19 Ara 2023 - 10:13 - Yaşam