Tarım Orman Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Tarım Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakanı olarak bakanlığın 982 ziraat mühendisi dahil 1422 mühendis; ayrıca 5 bin 736 kişi veteriner hekim, destek personeli, büro personeli, tarım işçisi ve diğer unvanlarda olmak üzere toplam 7 bin 158 personel istihdam edeceğini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 personel istihdam edecek. Bütçe görüşmelerinin ardından TBMM Genel Kurulu’nda konuşan İbrahim Yumaklı bakanlığın personel alımıyla ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamanın sonrasında başvuru tarihleri ve koşulları ilgi görmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 personel alımı için başvuru şartları nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Kadroları

  • 982 Ziraat Mühendisi dahil 1422 Mühendis
  • Veteriner Hekim
  • Destek Personeli
  • Büro Personeli
  • Tarım İşçisi

Bu dört meslek grubu için 5 bin 736 kişi istihdam edilecek.

Tarım Orman Bakanlığı Personel Alımı 

Bütçe görüşmeleri Meclis’te devam ediyor. Genel Kurul’da son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçeleri onaylandı. Genel Kurul’da İbrahim Yumaklı ve Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak sunum yaptılar.

İbrahim Yumaklı, Bakanlığın personel alımıyla ilgili bir soruya, “Bakanlığımıza 982 ziraat mühendisi dahil 1422 mühendis; ayrıca 5 bin 736 kişi veteriner hekim, destek personeli, büro personeli, tarım işçisi ve diğer unvanlarda olmak üzere toplam 7 bin 158 personel istihdam edeceğiz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 kişi istihdam edecek. Başvurular 2024 yılında yapılacak. Başvuru koşulları ve ayrıntıları ileride açıklanacak.

19 Ara 2023 - 17:52 - Ekonomi