Nil Anka Kimdir? Nil Anka Ümmü Gülsüm Olayı Nedir?

Nil Anka, sosyal medyada gündem yaratan ve ünlü isimlerin de katıldığı olayla ilgili açıklama yaptı. Instagram hesabından 4 sayfa paylaşan Anka, isminin gerçek olduğunu belirtti.

Nil Anka Olayı 

Nil Anka, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Arkadaşlar bana gösterdiğiniz ilgi çok hoş, güzel ülkemde ekonomi ve eğitim gerilerken, gençlerimizin stres atmak için eğlenceli vakit geçirmesi ve bunu benimle paylaşarak yapmaları beni de gururlandırdı. Teşekkürler. İlk olarak adım asla Ümmü Gülsüm değildi. Hep Nil Anka oldum. Zaten çok güzel bir isim.

Ama olsaydı da severek taşırdım, sadece eğlenirken o isimlere sahip insanların da olduğunu hatırlayın, herkesin bir ismi var ve bu sizin insanları yargılamanız için bir kriter olmaz. Yapımcılarla anlaşıp o kızları programda tutmak için yalan ve iftira atmaya zorlanıyorlar. Oyunların kurbanı oluyorlar. Kullanılanlar onlar. Ben o programa çıkmadan önce de Nil Anka’ydım. Konserlerim oldu. Beni Türkiye’ye tanıtmak için o programa aldılar. Halk benim nezaketime bayılınca çok ilgi çektim ve reytingler benim üzerimden sağlanmaya başlandı.

Nil Anka Kim?

Nil Anka, 19 Kasım 1990’da İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Türkiye’nin bir çok yerinin yanı sıra, Amerika, Dubai ve Almanya’da geçen sanatçının boyu 1.74 cm, kilosu 56’dır. Terazi burcudur. Bu Tarz Benim adlı yarışma programına 2. sezonunda katılan Nil Anka, bu programla ekran severlerin tanıdığı bir isim olmuştur. Bir çok televizyon programında da rol almıştır.

2012’de Uluslararası Radyocular Birliği’nden Radyo Dostu Sanatçı ödülüne layık görülmüştür. Bunun dışında da bir çok ödülün sahibi olmuştur. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan sanatçı, 2016’da Dan Bilzerian’ın davetiyle gündeme gelmiştir. Şubat 2016’da davetli olduğunu sosyal medya hesabından duyuran Nil Anka, Amerika’ya gidip Bilzerian ile görüşeceğini takipçilerine bildirmiştir.

21 Ara 2023 - 15:44 - Gündem