RTÜK Neden Kızıl Goncalar Dizisine İnceleme Başlattı? Kızıl Goncalar Senaristi Kimdir?

Pazartesi günü ilk bölümü yayınlanan Fox TV’nin Kızıl Goncalar dizisi, gündemden düşmüyor. Dizi, izleyicilerden hem olumlu hem de olumsuz yorumlar aldı. Dizinin ikinci bölüm fragmanı da ortaya çıktı. RTÜK, o sahneler nedeniyle soruşturma açtı.

FOX TV’nin “ Kızıl Goncalar” dizisiyle ilgili RTÜK’ün şikayetleri değerlendirdiği duyuruldu. Kızıl Goncalar dizisi ilk bölümüyle ekrana geldi ve sahneleriyle tartışıldı. Dizide, öğrencisine tokat atan bir öğretmenin olduğu sahne sosyal medyada büyük tepki çekti.

RTÜK Şikayetler Üzerine Kızıl Goncalar İçin İnceleme Başlattı

Pazartesi akşamı ilk bölümü yayınlanan Kızıl Goncalar dizisi, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Dizideki sahneler sosyal medyada da konuşuldu. Dizi hakkında gelen şikayetler üzerine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bir açıklama yaptı.

Şahin, FOX’ta ekrana gelen yeni dizinin şikayetlerinin incelendiğini bildirdi. Şahin sosyal medya hesabından şöyle dedi:

“FOX’ta ekrana gelen yeni dizinin çağrı merkezimize gelen şikayetleri dikkatle kaydedilmektedir. Tüm şikayetler, ilgili yayın kuruluşunun denetimi ile görevli üst kurul uzmanlarımız tarafından değerlendirilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Kızıl Goncalar Yorumlar

Pazartesi akşamları saat 20.00’de FOX TV’de yayınlanan Kızıl Goncalar dizisinin ikinci bölüm fragmanı ortaya çıktı. Fragmandaki kırbaç sahnesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. O sahnede Meryem’in eşi Naim, eşine zina ettiğini söylüyor. Zina suçunu işlediği için eşinin kendisini kırbaçlamasını istiyor.

Meryem, ‘Bunu bana yapma’ diye yalvarıyor ama sonunda eşini kırbaçlıyor. Fragmanın yayınlanmasıyla dizi, sosyal medyada çok konuşuldu. Kullanıcılar, ‘Zina etmeyi bırakmıyor da kendini kırbaçlattırıyor’, ‘İslam’da zina caiz değildir’, ‘Kendini kırbaçlatmak ne demek, nasıl böyle bir sahne koyarsınız’, ‘Bu hangi çağda oluyor?’, ‘Bu sahne nasıl olur’ gibi tepkiler gösterdi.

Kızıl Goncalar Kırbaç Sahnesi

Kızıl Goncalar Senaristi Kim? Necati Şahin Kimdir?

Necati Şahin, 1955’te Çorum’da doğdu. Gazi, Gönül İşleri, Böyle Bitmesin, Osmanlı Tokadı ve Selam gibi dizi ve filmlerin senaryosunu yazdı. Projeleri çok sevilse de Şahin, kendisiyle ilgili pek bilgi vermedi. Ünlü bir senarist olsa da özel hayatını gizli tuttu. Aslında Sivas’ın İmranlı ilçesindendir.

Necati Şahin, 2013’te vizyona giren ve Fetullahçı Terör Örgütü’nün propagandası olduğu iddia edilen Selam filmiyle ilk kez ekranlara çıktı. Sonra Şahin, muhafazakar kesimi eleştiren Kızılcık Şerbeti dizisini yazdı. Bu dizinin yapımcısı, Gold Yapım şirketi Faruk Turgut oldu. Necati Şahin, daha sonra Kızıl Goncalar dizisiyle yine değerlere saldıran bir projeyle ekranlara geldi. Dizi, her bölümde çok tepki çeken sahnelerle dikkat çekti.

22 Ara 2023 - 11:09 - Gündem