Emeklilere İndirim Kartı Geliyor! Emeklilere Market, Ulaşım, Sağlık İndirimli Olacak

AK Parti, seçim kampanyası için emeklilere yönelik bir indirim planı hazırlıyor. Bu plana göre, kentlerde dağıtılacak olan bu özel kartlar, ulaşım, market alışverişi, özel hastane masrafları gibi konularda indirim imkanı sunuyor.

Türkiye’de genel seçimlere az bir zaman kala çalışmalar ivme kazandı. Yapılan çalışma ile en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya çıkarıldı ancak emekliler bunu yeterli bulmadı ve emekli maaşı enflasyon karşısında kısa sürede değer yitirdi.

Milyonlarca emekli, 3 Ocak 2024’te açıklanacak olan enflasyon oranı ile belli olacak zam oranlarını sabırsızlıkla bekliyor.

Türkiye, önümüzdeki yıl 31 Mart’ta yerel yönetimler için oy kullanacak. Bu arada seçim öncesi çalışmalarını sürdüren hükümet kanadı, emeklilere müjdeli haber verdi.

Emeklilere Özel " İndirim Kartı"

Emeklilerin mağduriyetine son vermek için 65 yaş ve üstü emeklilere “indirimli özel kart” dağıtılacak. Bu haber CNN Türk’te duyuruldu. Bu uygulama yerel seçimlerden sonra başlayacak ve emeklilerin hayat kalitesini yükseltmeyi amaçlayacak.

İndirim Kartından Kimler Faydalanacak?

Yerel seçim beyannamesinde de yer alacağı tahmin edilen projenin, 65 yaş ve üzeri emekli vatandaşları kapsaması planlanıyor.

Emeklilere Özel İndirim Kartı Nedir?

Bu proje kapsamında dağıtılacak olan kart ile şehirler arası seyahatlerde otobüs, tren ve uçak biletlerinde indirim sağlanacak, sinema, tiyatro ve müze gibi kültürel etkinliklerin yanında uygun fiyatlı tatil yapma imkânı sunulacak.

Ayrıca kart ile elektrik, su ve telefon faturalarında da indirim olacağı ifade ediliyor. Proje gerçekleştirilirse özel kart için çeşitli bakanlıklar iş birliği yapacak.

23 Ara 2023 - 16:00 - Gündem