Müge Anlı Mustafa Hakkulu Cinayetini Çözdü! Mustafa Hakkulu'nu Kim Öldürdü? Son Dakika!

Mustafa Hakkulu, Adana’nın Kozan ilçesinde 13 Aralık Çarşamba günü ortadan kaybolmuştu. Son kez görüldüğü anlar ortaya çıkan Mustafa Hakkulu’nun bir dostundan kalan parasını alıp kaybolduğu söylenmişti. 25 Aralık Pazartesi günü ise kayıp Mustafa Hakkulu’nun ölü bulunduğu haberi Müge Anlı’dan geldi. Acaba, Mustafa Hakkulu olayı nasıl gelişti, katili kim?

Mustafa Hakkulu’nun gideceğini söyleyen yakınlarından en son gören dostu Mustafa, yüzünü tanıyamadığı biriyle başka bir araçta gelerek parasını verdiğini söylemişti. Şüpheler ise eski karısı üzerinde yoğunlaşmış aile kızgınlık göstermişti. Mustafa Hakkulu’nun pazartesi günü öldürüldüğü anlaşıldı. İşte, Müge Anlı Mustafa Hakkulu vakası…

Mustafa Hakkulu Cinayeti

3 çocuk babası Mustafa Hakkulu’nun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması ailesini endişelendirdi. Aile, 150 bin TL’lik borcuyla birlikte kayıp olan oğullarının başına ne geldiğini öğrenmek için Müge Anlı ve Tatlı Sert programına katıldı. Genç adamın eski karısı Bengül Güvenç ise şüphe uyandırıyordu.

Bengül’ün eşinin kaybolduğu gün alacaklarını tahsil etmeye çalıştığı söylendi.Olay günü eski karısının yanına giden ve ardından çocuklarını okula götüren genç adamın olay günü borçlarını ödediği ilgi çekti. Bengül Güvenç’in eski eşi Mustafa Hakkulu’ya çok kez ihanet ettiği iddia edildi. İnternet üzerinden tanıştığı kişilerle ilişki yaşadığı, parası tükendiğinde de Mustafa Hakkulu’ya döndüğü iddia edildi.

Mustafa Hakkulu Son Dakika 

Hakkulu’nun aldatma ve borç yüzünden kaybolduğu düşünülürken olayla ilgili yeni bir durum ortaya çıktı. Adana’nın Kozan ilçesinde 13 Aralık günü aracı bırakılmış halde bulunan ve 11 gündür kendisinden haber alınamayan kişi dere kenarında ölü bulundu. Evine dönen çiftçi, yol kenarındaki dere yatağında bir erkek cesedi fark etti. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Olay yerinde yapılan araştırmanın sonucunda cesedin, 13 Aralık’tan beri kayıp olan Mustafa Hakkulu’na ait olduğu anlaşıldı.

Başına tabancayla ateş edildiği belirlenen Hakkulu’nun cansız bedeni Kozan Devlet Hastanesi’nin morguna gönderildi. Olayı duyan yakınları, hastane önünde ağladı. Savcının incelemesinin sonrasında Hakkulu’nun cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na taşındı. Hakkulu’nun ölümüyle ilgili jandarma ekipleri araştırma yaptı.

Oğlunun acı haberini duyan Mehmet Hakkulu,“Oğlumu parçalamışlar” diyerek çılgına döndü. Baba Hakkulu’nun ise oğlunun ensesine ateşli silahla ateş edildiğini söyledi.

Mustafa Hakkulu İsa Kimdir?

Müge Anlı, Mustafa Hakkulu’nu en son gören ve kendisinden para aldığını söyleyen arkadaşı İsa ile reklam arasında görüştü ve İsa Mustafa Hakkulu’nu katlettiğini kabul etti.

Canlı yayında olayı anlatan İsa, beraber içki içtiklerini, eşinin resimlerini gösterdiğini ve eşine edepsiz sözler ettiğini, bu yüzden de dayanamayarak Hakkulu’nu öldürdüğünü söyledi. Tufanlı yolunda arabayla vurduğu cesedi bulunduğu yere attığını belirtti. İtirafın ardından polisler canlı yayında Mustafa Hakkulu’nu vuran arkadaşı İsa’yı tutukladı. Jandarma, arkadaşını öldüren İsa’nın evinde cinayet silahını buldu.

25 Ara 2023 - 13:04 - Gündem