Can Ataklı Kimdir? Can Ataklı Ne Dedi? Can Ataklı Tutuklandı Mı? Can Ataklı Son Dakika!

Can Ataklı, şehit ailesine yönelik saygısız sözleri nedeniyle sosyal medyada tepki çeken bir gazeteci, yazar ve sunucudur.

Can Ataklı, şehit ailesine karşı kullandığı küçük düşürücü ifadelerle sosyal medyada eleştirilen bir gazeteci, yazar ve sunucudur.

Can Ataklı Kim?

Can Ataklı, Türkiye’nin tanınmış gazeteci ve sunucularından biridir. 25 Mayıs 1956’da Diyarbakır’da doğan Can Ataklı, Balıkesir Atatürk İlkokulu’ndan sonra İstanbul Erkek Lisesi’ne gitmiştir. Daha sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur.

Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başlayan Ataklı, 1975’te Vatan gazetesine geçmiştir. Can Ataklı, gazetecilik kariyeri boyunca pek çok farklı medya kuruluşunda çalışmıştır. 1985-1986 yıllarında Günaydın gazetesinde görev almış, 1984-1985 yılları arasında ise Tan gazetesinin yönetimini üstlenmiştir. Televizyonculuk alanında da başarılı işlere imza atan Can Ataklı, 2002-2004 yılları arasında Star TV’de ana haber bülteni sunmuş ve “Kırmızı Koltuk” adlı programı hazırlamıştır. Ancak 2004 yılında kanala TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) tarafından el konulunca ayrılmak zorunda kalmıştır.

Can Ataklı, gazeteciliğin yanı sıra köşe yazarlığı, yayın koordinatörlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli pozisyonlarda da bulunmuştur. Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV ve Business Channel gibi önemli medya kuruluşlarında görev yapmıştır. Son olarak, 11 Ekim 2021’den beri Flash Haber’de hafta içi her gün ana haber bültenini sunmaktadır. Can Ataklı’nın gazetecilik ve televizyonculuk alanındaki deneyimi ve başarısı, onu Türkiye’nin önde gelen medya isimlerinden biri yapmıştır.

Can Ataklı Ne Dedi?

Irak’ın kuzeyinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan’ın babası Mehmet Aslan, cenaze töreninde CHP’yi işaret edip “Selahattin Demirtaş’a, Osman Kavala’ya, selam yollayanlara da hakkımı helal etmiyorum” diye konuşmuştu.

Gazeteci Ataklı, bu sözlere şöyle cevap vermişti:

“Adamın eline mikrofon veriyorlar, Kavala’ya ve Öcalan’a özgürlük diyenlere hakkımızı helal etmiyoruz... Sen kimsin, Sen kimsin? Şehit babası olduğun için istediğini söyleyebileceğini mi sanıyorsun? Ama bunu söylemesi için eline mikrofon tutuşturanlara elbette söylüyorum. Acı çeken bir adam. Ona şunu söylüyorlar, oğlunu PKK katletti bunlar da PKK’nın yanında.”

Can Ataklı Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ataklı’nın sosyal medya platformu X ve başka sosyal medya hesaplarında yayınladığı videoda, şehit aileleri ve şehit babaları ile ilgili söylediği sözlerin, “kötü ve saldırgan” olduğunu belirtti.

Başsavcılık, Ataklı’ya karşı “halkı kin ve düşmanlığa kışkırtma veya aşağılama” suçlamasıyla resen soruşturma başlattı.

26 Ara 2023 - 10:10 - Gündem