Furkan Karabay Kimdir? Furkan Karabay Neden Tutuklandı? Furkan Karabey Haberi Nedir?

Gazeteci Furkan Karabay hakkında merak edilenler gündemde. Furkan Karabay kimdir? Furkan Karabay’ın tutuklanma sebebi nedir?” soruları araştırılıyor. İşte tüm ayrıntılar...

Gazeteci Furkan Karabay’ın tutuklanması vatandaşların ilgisini çekti. Gazeteci Furkan Karabay’ın kim olduğu ve tutuklanma nedeni arama motorlarında merak ediliyor.

Gazeteci Furkan Karabay Kimdir?

Gerçek Gündem’in bir editörüdür. Furkan Karabay, Gerçek Gündem editörü olarak gözaltına alındı.

Tebligat için karakola giden Furkan Karabay, Terör Şube’ye götürülerek gözaltına alındı. Karabay’ın neden gözaltına alındığı bilinmiyor.

Furkan Karabay Tutuklandı Mı?

Karabay, tebligat için çağrıldığı karakolda dün terör şubeye götürülerek gözaltına alındı. Karabay’ın bir haberinde tutanakta yer alan savcının adını belirttiği için “terörle mücadele eden kişiyi hedef göstermek” suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Gerçek Gündem‘e göre Karabay, gözaltında avukatlarıyla konuştuktan sonra savcılık ifadesi sonrası tutuklanmak üzere nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.

Hakimlik, Karabay için tutuklama kararı çıkardı.

Furkan Karabay Neden Tutuklandı?

Karabay’ın tutuklanmasına neden olan haberde, bir duruşmada olup bitenler, duruşma tutanağına dayanılarak aktarılmıştı. Tutanakta ve haberde bir savcının isminin belirtilmesi sebebiyle Karabay’a “Terörle mücadele eden kişiyi hedef almak” ve “İftira atmak” suçlamaları getirildi.

29 Ara 2023 - 16:26 - Gündem