Sahibinden Çöktü Mü? Sahibinden Sunucu Hatası Nasıl Çözülür? Sahibinden Neden Açılmıyor?

Sahibinden sitesine girmeye çalışanlar sorunla karşılaşıyor. Sahibinden yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Peki, Sahibinden neden çalışmıyor, problem ne?

Sahibinden.com, ikinci el araç ve konut alım satımında çok tercih edilen bir site. Ancak 3 Ocak Çarşamba günü siteye girmek isteyenler sorunla karşılaştı. Siteye tarayıcıdan giren kullanıcılar, “Bu siteye erişilemiyor www.sahibinden.com sunucusunun IP adresi bulunamıyor.” uyarısını aldı. Mobil uygulamadan giren kullanıcılar da “Sunucu erişim sorunu” uyarısını gördü. Peki, Sahibinden.com neden açılmıyor? Sahibinden.com yönetimi konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Sahibinden Çöktü Mü?

Sahibinden.com’a girmek mümkün değil. Downdetector platformun durumunu grafik halinde paylaştı. Resmi bir açıklama da geldi:

"Alan adı servisi veren şirketle teknik bir problem yaşadığımız için platformumuza şu an ulaşılamıyor. Problem en kısa zamanda çözülsün diye ilgili şirket çalışıyor ve problem hallolduğunda size haber vereceğiz.

Saygılarımızla bildiririz."

Sahibinden Açıldı Mı?

Sahibinden.com’un sorunu çözüldüğü ve platformun kullanıcılara açıldığı grafikten görülüyor. Fakat problem tamamen ortadan kalkmış değil.

Alan Adı Hizmeti Nedir?

Alan adı hizmeti, internet üzerinde bir web sitesine girmek için kullanıcıların kullandıkları alan adlarını kayıt etmek, yönetmek ve tescil etmekle uğraşan bir hizmettir.

Alan adı, bir web sitesinin internet üzerindeki yerini belirtir ve kullanıcıların o siteye ulaşmasını mümkün kılar. Alan adı hizmeti, bu alan adlarının kayıt edilmesi ve yönetilmesi konusunda bir araç olarak işlev görür.

03 Oca 2024 - 14:42 - Gündem