Efe Aydal ve Furkan Bölükbaşı Ringe Çıkacak Mı? Efe Aydal Kimdir? Furkan Bölükbaşı Kimdir?

Efe Aydal adlı sosyal medya ünlüsü ile Atatürk’e hakaretten dolayı ceza yemiş olan Furkan Bölükbaşı, Twitter (X) platformunda birbirlerine meydan okuyan paylaşımlar yaparak gündeme oturdular.

Filistin’e destek amacıyla 1 Ocak’ta gerçekleştirilen yürüyüşte söylenen şeriatçı sloganlar, taşınan bayrak ve pankartlar Aydal’ın paylaştığı gönderi ile gündeme geldi. Bu gönderi AKP’li Furkan Bölükbaşı’nın dikkatini çekti.

Efe Aydal ve Furkan Bölükbaşı Dövüşecek Mi?

Bölükbaşı, Aydal’ın paylaştığı gönderiye tepki göstererek İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Aydal’ın gözaltına alınmasını istedi. Durum bununla bitmedi ve Bölükbaşı, Aydal’a “seninle bir gün karşılaşırız” diyerek meydan okudu. Bu meydan okumaya ise Aydal da kayıtsız kalmadı ve nerede-ne zaman olduğunu sordu.

“Senin baban Ümit Özdağ bile yüzüme bakamadı” diyen Furkan Bölükbaşı, Aydal’a istediği yeri seçme hakkı tanıdı. Bunun üzerine İzmir’de oturan Aydal, İstanbul’a gideceğini söyledi. Ve Bölükbaşı’nı ringe çağırdı! Bölükbaşı ise ring yerine sokakta buluşma teklif etti.

Youtuber Efe Aydal Kimdir?

Efe Aydal, 23 Mayıs 1981’de İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi evde çalışmazken babası doktorluk yapmaktadır. Ünlü fenomen, Ege Üniversitesi’nde Astronomi ve Uzay Bölümü’nden mezun olmuştur.

Youtube’da uzun yıllardır içerik üretenlerden biri olan Aydal, bir dönem Amerika’nın Seattle şehrinde ikamet etmiş, sonra ise doğduğu ve büyüdüğü İzmir’e geri dönmüştür. Politik görüşleri, komik videoları, siyasi mizahı, ve ateizm\teizm konularıyla tanınmaktadır.

Yaptığı videolardaki bazı ifadeleri yüzünden ara sıra tepki çekmiştir. Aydal, Youtube haricinde Dağcılık ve Aikido gibi sporlarla da uğraşmaktadır.

Furkan Bölükbaşı Kimdir?

Furkan Bölükbaşı, 30 Eylül 1988’de dünyaya geldi. 2006 yılında Kırıkkale Fen Lisesi’ni bitirdi. Üniversite eğitimini, İstanbul Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde aldı.

2013’te Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda master yaptı. Aynı bölümde doktora çalışmalarına devam eden Bölükbaşı, Marmara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak da görev yapıyor.

04 Oca 2024 - 13:42 - Gündem