Doğalgaz Destek Parası Almak İçin Ne Yapmalısınız? Doğalgaz Destek Parasına Zam Geldi!

Sosyal yardım kapsamında doğal gaz faturalarına destek verilecek. Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin hangi koşulları sağlaması gerektiği açıklandı.

Doğal gaz faturalarına 3500 TL destek verileceği duyuruldu. Bu duyurunun ardından vatandaşlar bu yardımdan nasıl faydalanabileceklerini ve başvuru için hangi koşulları taşımaları gerektiğini öğrenmek istiyor. Doğal gaz yardımı için yapılması gereken işlemler belli oldu.

Doğalgaz Destek Parası Ne Kadar Arttı?

Doğal gaz yardımı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklama geldi. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine doğal gaz desteği sağlayacaklarını belirtti. Bu desteğin yıllık 8 ay boyunca verileceğini ve miktarının 900 ila 2 bin 500 lira arasından 1.500 ila 3 bin 500 liraya çıkarıldığını duyurdu.

Bakanlık tarafından verilen doğal gaz desteğinin yeni tutarı 3 bin 500 lira olarak belirlendi. Bu duyurunun ardından vatandaşlar başvuru koşullarını ve ekranını öğrenmek için araştırma yaptı.

Doğalgaz Destek Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar, e-devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle girdikten sonra ‘’Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’’ bölümünden başvurularını yapacaklar.

Doğalgaz Yardım Parası Nereye Yatıyor?

Yardım ödemesi tarihi belli olan vatandaşlar, PTT şubelerine giderek paralarını alacaklar.

Doğalgaz Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Doğal gaz istediği ilçe veya beldeye kayıtlı olmak,
  • Ön ödemeli veya faturalı doğal gaz sayacı olan bir ikamet adresine sahip olmak,
  • Konut abonesi kategorisinde yer almak,
  • SYD Vakfı tarafından yardım almaya uygun görülmek.

05 Oca 2024 - 14:15 - Ekonomi