Londra'da Pantolonsuz Metro Günü Kutlandı! Pantolonsuz Metro Günü Nedir?

New York’ta 2002 yılında ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanına yayılan “Pantolonsuz Metro Günü”, Londra’da dün gerçekleştirildi. İç çamaşırlarıyla metroda seyahat edenler keyifli anlar yaşadı.

New York’ta 2002 yılında ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanına yayılan “Pantolonsuz Metro Günü”, Londra’da dün gerçekleştirildi. Pantolonlarını çıkarıp iç çamaşırlarıyla metroda seyahat edenler eğlenceli vakit geçirdi.

Londra'da "Pantolonsuz Gün" Kutlandı! 

Londra’da dün “Pantolonsuz Metro Günü” adlı geleneksel etkinlik yapıldı. Kadınlar ve erkekler, pantolonlarını çıkartıp iç çamaşırlarıyla metroda seyahat etti.

Covid salgını sonrası ikinci defa gerçekleştirilen pantolonsuz yolculuk eğlencesi, katılanları güldürdü. Etkinlik sırasında kahkaha ve alkış sesleri duyuldu.

Pantolonsuz Günü eğlencesine katılmak isteyenler, 2009’dan beri devam eden kış geleneğine dahil olmak için dün öğle vakti Çin Mahallesi istasyonunda buluştu. Etkinliğin organizatörü, Londra merkezli The Stiff Upper Lip Topluluğu idi.

Pantolonsuz Metro Gününde İlginç Görüntüler Ortaya Çıktı

2002 yılında New York’ta Improv Comedy grubunun başlattığı ve “saçmalığı kutlamak” amacıyla yapılan Pantolonsuz Metroya Binme Günü, dünyanın dört bir yanına yayılan bir fenomen haline geldi.

Etkinlikte, pantolonlarını çıkartıp sadece iç çamaşırlarıyla metroda seyahat eden insanlar, normalmiş gibi davranarak birbirlerine bakmıyor. İngiltere’de Pantolonsuz Metro Yolculuğu, 2009 yılında ABD’deki Improv Everywhere’in etkisinde kalarak başladı.

Londra dışında 60 şehirde daha Pantolonsuz Metro Günü kutlanıyor. Bu şehirler arasında Berlin, Lizbon, Tokyo ve Toronto da var.

Pantolonsuz Metro Günü Nedir?

Londra’da 2006 yılında ilk defa yapılan Pantolonsuz Metro Günü kutlamasında, pantolonlarını çıkaran sekiz kişi treni durdurup gözaltına alındı. 2007 yılında ise etkinliğe katılanların sayısı yüzlerce oldu.

2008 yılında ise dünyanın pek çok şehri de bu kutlamaya dahil oldu. Şimdi ise Pantolonsuz Metro Günü, Berlin, Lizbon, Tokyo ve Toronto gibi 60 şehirde kutlanıyor.

08 Oca 2024 - 14:58 - Dünya