Melek Mızrak Subaşı Kimdir? Game Of Thrones Karakterine Benzetilmişti! Melek Mızrak Subaşı Hangi Partiden Aday Oldu?

CHP’nin Bilecik Belediye Başkan adaylığına Melek Mızrak Subaşı getirildi. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Başkan Vekili olarak görev yapıyordu. Game Of Thrones dizisindeki Targaryen ailesi üyelerine benzerliğiyle dikkat çeken Melek Mızrak Subaşı’nın hayatı merak ediliyor. Bilecik Belediye başkan adayı Melek Mızrak Subaşı kimdir?

CHP, Bilecik Belediye Başkan adaylığı için Melek Mızrak Subaşı’nı seçti. Melek Mızrak Subaşı, Game of Thrones dizisindeki ‘Daenerys Targaryen’ rolüne benzerliğiyle ilgi çekiyordu.

Melek Mızrak Subaşı Kimdir?

Bulgaristan doğumlu Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında hayata gözlerini açtı. Edebali İlköğretim Okulu ve Bilecik Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü. Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesi’nde Mimarlık bölümünü bitirdi ve aynı üniversitede tezli yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans teziyle Bulgaristan Mimarlar Birliği’nin ödülünü kazandı.

Melek Mızrak Subaşı, Mimarlar Odası’na üye oldu ve kendi mimarlık ofisini açtı. 4 yıl boyunca kendi ofisinde çalıştı.

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı olarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra göreve başlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı anda İmar Komisyonu Başkanı, Meclis Divan Katibi, Kent Estetik Kurulu Asil Üyesi, Bilecik Belediyespor Başkanı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticisi olarak da çalışmalarını sürdürüyor.

Melek Mızrak Subaşı, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklere asil ve doğal üye olarak katılıyor ve şehrinin yararına birçok proje gerçekleştiriyor.

Subaşı, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Melek Mızrak Subaşı Hangi Partiden Aday?

Melek Mızrak Subaşı, CHP’nin Bilecik Belediye Başkan adayı olarak belirlendi.

11 Oca 2024 - 12:43 - Siyaset