Erdal Beşikçioğlu CHP'den Etimesgut Belediye Başkan Adayı Oldu! Erdal Beşikçioğlu Nereli? Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

CHP, yerel seçimlerde adaylarını belirlemek için Genel Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Bazı il ve ilçelerde aday isimleri belli oldu. CHP, Ankara’nın Etimesgut ilçesi Belediye Başkan adayı olarak tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nu seçti. Erdal Beşikçioğlu kimdir?

CHP, 31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerde yarışacak adaylarını belirlemeye devam ediyor. Bugün duyurulan adaylar arasında en çok ilgi çeken isim Erdal Beşikçioğlu oldu. CHP’nin Etimesgut Belediyesi Başkan adayı olan Erdal Beşikçioğlu kimdir, merak edilen bilgiler şöyle…

Erdal Beşikçioğlu CHP'den Etimesgut Belediye Başkan Adayı Oldu

Yerel seçimlere sayılı günler kala CHP, 242 seçim bölgesinde daha kimleri aday göstereceğini açıkladı. Ankara Etimesgut’ta ise beklenmedik bir aday ortaya çıktı. Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, CHP’nin belediye başkanı adayı olarak ilan edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut Belediye Başkan adayı olmasına karşı çıktığı iddia edilmişti. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdal Beşikçioğlu hakkındaki soruya Yücel şöyle dedi:

“Erdal Beşikçioğlu adayımızdır. Hiçbir kriz yoktur. Bugün açıklanan 242 adayımız ve daha önce PM’de kararlaştırılan adaylarımız MYK ve PM tarafından değerlendirilerek, örgütlerimizin görüşleri alınarak belirlenmiş ve PM onayıyla aday olmuş arkadaşlarımızdır. Kriz diye bir şey yok. Diğer adaylar başka şeyler söylemiş olabilirler. PM kararıyla Erdal Beşikçioğlu, Etimesgut için uygun bulunmuştur.”

Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Ankara doğumlu Beşikçioğlu, 5 Ocak 1970 tarihinde dünyaya geldi. Babası Ünye’li, annesi ise Priştine göçmenidir. İzmir Özel Türk Koleji’nde ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi aldı.

Eğitimi sırasında William Gaskill’in yönettiği “yaratıcı drama” atölyelerine katıldı. 1993 yılında Devlet Tiyatroları’nda oyunculuk kariyerine başladı. 1995–96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Müdür Vekilliği yaptı. 2015 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekliye ayrıldı.

2022 yılında Tirat adlı albümde Allame, No.1, Şehinşah ve Şanışer gibi sanatçılarla birlikte “Tirat by Erdal Beşikçioğlu” adlı parçayı seslendirdi.

Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

12 Oca 2024 - 10:47 - Siyaset