İsrailli Futbolcu Sagiv Jehezkel Ne Yaptı? Sagiv Jehezkel Kimdir? Sagiv Jehezkel Son Dakika!

Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor maçında attığı golün ardından, kol bandajında yazan ve İsrail-Hamas çatışmasının başladığı tarihi ve Yahudi sembolünü kameralara göstererek provokasyon yaptı. Antalyaspor da bu görüntüleri kendi sosyal medya hesabından yayınlayarak futbolcuya destek çıktı. Bu olay sonrasında Sagiv Jehezkel kimdir, neden tepki çekti gibi sorular gündeme geldi.

Antalyaspor’un İsrailli oyuncusu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor’a karşı kaydettiği gol sonrasında, kolunda bulunan ve İsrail-Hamas savaşının başlangıç tarihini ve Yahudilik simgesini taşıyan bandajı kameralara göstererek Türkiye’ye karşı saygısızlık yaptı. Bu davranışı nedeniyle takımdan uzaklaştırılan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, polis tarafından gözaltına alındı.

Sagiv Jehezkel Kimdir?

Sagiv Yehezkel, 1995 yılında doğan bir İsrailli defans oyuncusudur ve şu anda Antalyaspor forması giymektedir. 2014 yılında Hapoel Tel Aviv’de profesyonel futbol hayatına başlayan Yehezkel, daha sonra Maccabi Tel Aviv, Ironi Kiryat Shmona, Bnei Yehuda Tel Aviv, MS Ashdod, Hapoel Be’er Şeva gibi takımlarda da forma şansı bulmuştur.

Antalyaspor’a transfer olduktan sonra, 7 Ekim’de İsrail-Hamas çatışmasının başladığı günü anan bir kol bandajı takmış ve Türkiye’ye karşı saygısızlık yapmıştır. Bu nedenle Antalyaspor yönetimi, Gaziantep maçında Filistinliler için saygı duruşuna katılmayı reddeden Yehezkel ve Safouri’yi kadroya dahil etmemiştir.

Antalyaspor'un İsrailli Futbolcusu Sagiv Jehezkel Ne Yaptı?

Antalyaspor’un İsrailli oyuncusu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor karşısında kaydettiği gol sonrasında, kolunda bulunan ve İsrail-Hamas savaşının başlangıç tarihini ve 100 gününü hatırlatan bir yazıyı kameralara göstererek Türkiye’ye karşı provokasyon yaptı.

Bu yazı, 7 Ekim’de Hamas’ın İsrail’e düzenlediği roket saldırısını ve bu saldırının üzerinden geçen 100 günü simgeliyor.

Antalyaspor Açıklama Yaptı

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel’in Türkiye’ye karşı saygısızlık yaptığını belirterek, “Bu fotoğrafı kabul etmiyoruz. Milli değerlerimize saygı duymayan hiçbir futbolcu bizim takımımızda oynayamaz. Futbolcunun savunmasını dinleyeceğiz ve büyük ihtimalle kadro dışı kalacak. Ardından da sözleşmesini iptal ederek takımdan ayrılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Sagiv Jehezkel Gözaltına Alındı

"Trendyol Süper Lig’de Bitexen Antalyaspor - Trabzonspor maçında Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Segiv Jehezkel’in yaptığı saygısızlık hareketini şiddetle kınıyoruz. Antalyaspor’un futbolcuyu kadro dışı bırakma kararını destekliyoruz. Bu olayla ilgili sorumlular hakkında gerekli yaptırımların ve disiplin süreçlerinin acilen başlatıldığını bildiriyoruz. Bu hareketin insanlık değerlerine ve Türk milletinin duygularına aykırı olduğunu belirtiyoruz. Bu olayın sorumlularının cezalandırılacağından emin olun."

15 Oca 2024 - 10:03 - Spor