Müge Anlı Şehitleri Anarken Kullandığı İfade Gündem Oldu! Tepkiler Yağdı

Bugün canlı yayında şehitler için konuşan ATV’deki programcı Müge Anlı, sosyal medyada tepki çekti. Anlı’nın şehitlere yönelik söyledikleri çok kızdırdı. Anlı, bu konuda henüz bir açıklama yapmadı.

Pençe Kilit bölgesindeki terörist saldırısında 9 askerimiz şehit verdi. Şehitlerimizin yasını yaşarken Müge Anlı’nın ATV’deki canlı yayınında konuştuğu sözler eleştiri aldı.

Müge Anlı Şehitler İçin Ne Dedi?

Şehitlerimizin yasını yaşarken Müge Anlı’nın ATV’deki canlı yayınında konuştuğu sözler eleştiri aldı.

Müge Anlı, “Tüm şehit yakınlarına sabır diliyorum” diyerek sözlerine başladı. “Allah sabırlar versin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bir daha böyle olaylar olmasın. Tabii ki vatan sağolsun ama artık şehit haberleri almayalım, hepimizin ortak arzusu bu… Dünyada neden savaşıyorlar anlayan var mı bilmiyorum. Belki bunun için dünyanın savaş tarihine bakmak lazım. Çok saçma” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını sürdüren Müge Anlı, bilim kurgu filmlerini çok sevdiğini ifade etti:

“Çünkü o bilim kurgu filmlerinde çok derin mesajlar var. Bin yıl sonrası, 100 yıl sonrası, 200 yıl sonrası insanlar nelerle ilgileniyorlar. Biz hala daha bir avuç toprak için insan ömrü harcıyoruz. Bir avuç toprak ve insan ömrü eşitlenebilir mi? Asla! Ama hala bu savaşlar bu cinayetler bitmedikçe de bilmiyorum akıbet ne olacak. ‘Hala mı’ diyorum ama cevap alamıyorum. Sizler de alamıyorsunuz eminim. Hala mı yani, bir metrekare toprak için…"

Konuşmasının eleştiri alan bölümüne şöyle devam eden Anlı:

“İşte geldik gidiyoruz ya. Şu hayatın güzelliğini yaşayalım diye boşuna demiyorum. Hala daha geldik gidiyoruz, hala bir metrekare toprak için insanların ömürlerini harcıyorlar. Ne oldu, İkinci Dünya Savaşı’nda bitirdiler birbirlerini. Ne oldu, sonuç ne oldu? Acı oldu. Nur içinde yatsınlar, makamları cennet olsun. Allah bir daha da göstermesin.”

15 Oca 2024 - 17:30 - Gündem