Meteoroloji'den Turuncu ve Sarı Kodlu Uyarılar Geldi! Yarını Hava Nasıl Olacak?

16 Ocak hava durumu tahminlerine göre Türkiye’nin her yerinde kuvvetli yağış görülecek. Yarın yağmur var mı, hangi saat aralıklarında var? sorusu da uyarıları duyan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. AFAD ve Meteoroloji’den peş peşe uyarı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) gelen ardı ardına açıklamalarda 18 ilimiz için sarı, 7 ilimiz için turuncu renkli uyarı yapıldı.

Hangi Şehirlere Turuncu ve Sarı Kodlu Uyarılar Verildi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) en güncel tahminlerine göre kuvvetli yağışlar görülecek. MGM, 16 Ocak 2024 Salı günü için Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Mersin ve Antalya’ya turuncu renkli uyarı mesajı gönderdi.

Çanakkale, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çorum, Osmaniye, Hatay, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Kahramanmaraş ve Adana’ya da sarı renkli uyarı mesajı gönderdi.

Ali Yerlikaya'da Dikkat Edelim Çağrısında Bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz durumlar karşısında vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi'ne başvurabileceğini belirtti.

Yerlikaya, "Aşırı yağışlar nedeniyle ortaya çıkabilecek sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuz durumlarla ilgili olarak vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmaması son derece önemli" dedi.

15 Oca 2024 - 18:10 - Gündem