Hava Kuvvetleri Komutanı Madison Marsh Güzellik Kraliçesi Seçildi! Madison Marsh Kimdir?

Güzellik yarışmasında bir ilke imza atan Madison Marsh, ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli bir asker olarak Miss America tacını taktı. 22 yaşındaki Marsh, ABD ordusunun üniformasını giyen ilk güzellik kraliçesi oldu.

Güzellik yarışmasında ABD Hava Kuvvetleri’nde çalışan bir kadın, Miss America oldu. Bu, ABD tarihinde ilk defa gerçekleşen bir olay. 22 yaşındaki Madison Marsh, ABD ordusunda hizmet veren ilk güzellik kraliçesi olarak kayıtlara geçti.

Madison Marsh Kimdir?

Madison Marsh, ABD Hava Kuvvetleri’nde asteğmen olarak çalışan bir kadın, Miss America güzellik yarışmasında birinci oldu. 22 yaşındaki Marsh, Colorado eyaletinden katıldığı yarışmada, hem asker hem de kraliçe olarak klişeleri aştığını söyledi.

Marsh, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, küçük bir kasaba kızı olduğunu ve güzellik yarışmalarının kendisi için yeni bir deneyim olduğunu belirtti. Marsh, “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir engel yok. Siz ne yapmak isterseniz onu yapabilirsiniz. Gökyüzü sınır değil, sizi sınırlayan tek şey kendiniz” dedi.

Marsh, Hava Kuvvetleri Akademisi’nden yeni mezun olmuştu. Marsh, Miss America tacını takarken, “Hem asker hem de kraliçe olarak, iki farklı alanda da başarılı olabilecek kadınları temsil etmekten gurur duyuyorum” diye konuştu.

ABD Güzellik Kraliçesini Seçti

Miss America güzellik yarışmasında bir tarih yazıldı. 22 yaşındaki Hava Kuvvetleri Teğmeni Madison Marsh, 51 yarışmacının arasından sıyrılarak birinci seçildi. Marsh, ABD ordusunda aktif görev yapan ilk güzellik kraliçesi unvanını aldı.

Marsh, aynı zamanda Harvard Kennedy School’da kamu politikaları alanında yüksek lisans yapıyor. ABD Hava Kuvvetleri, Marsh’ı sosyal medya hesabından kutladı. Paylaşımda “Miss America 2024 tacını takan #Airman, 2. Teğmen Madison Marsh, yani Miss Colorado’yu kutluyoruz! Marsh bu başarıyı elde eden ilk aktif görevdeki askerdir” denildi.

16 Oca 2024 - 16:50 - Dünya