Bu Geceden İtibaren LGP'ye Zam Gelmesi Bekleniyor! Otogaz Ne Kadar Olacak?

Brent petrol fiyatlarındaki oynaklık devam ederken, benzin ve motorin fiyatlarının da indirim ve zam haberlerine bağlı olarak sürekli değiştiği görülüyor.

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma ve döviz kurlarındaki hareketlilik nedeniyle, vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarının durumunu yakından izliyor.

Otogaza Ne Kadar Zam Geliyor?

Otogaz (LPG) için gece yarısı itibariyle 37 kuruşluk bir zam yapılması öngörülürken, bu zamın pompalara da yansımasıyla birlikte LPG’nin litresi İstanbul’da 20 lira 20 kuruşa, Ankara’da ise 20 lira 7 kuruşa çıkacak.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Rafineriler, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasında işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatları ve dolar kuru değişimleri esas alarak akaryakıt fiyatlarını belirliyor. Bu belirleme sonrasında dağıtım şirketleri tarafından uygulanan fiyatlar, serbest piyasa ve rekabet koşulları nedeniyle kentler ve şirketler arasında ufak farklılıklar gösterebiliyor.

EPGİS Fiyatları Açıklamayacaktı

Akaryakıt fiyatlarındaki değişikliği tek başına açıklayan EPGİS sendikası, EPDK tarafından hakkında yapılan suç duyurusu sonrasında, dava bitene kadar fiyat değişimlerini kamuoyu ile paylaşmama kararı aldığını duyurmuştu.

17 Oca 2024 - 11:12 - Ekonomi