Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Babası Kimdir? Erol Erkan Ne İş Yapıyor?

Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası’nın başkanı olarak görev yapan bir isimdir. Ancak son günlerde bir çalışanın babasının kendisini işten attığı iddiasıyla gündeme gelmiştir. Hafize Gaye Erkan’ın kim olduğu, kaç yaşında olduğu, nereli olduğu, babasının kim olduğu, neden gündeme geldiği, olayın ne olduğu gibi soruların cevapları haberimizde yer alıyor.

Merkez Bankası Başkanı olan Hafize Gaye Erkan, son zamanlarda bir skandalla anılmaktadır. Bir çalışanın babasının kendisine işten çıkarma emri verdiği iddia edilen Hafize Gaye Erkan hakkında merak edilenler haberimizde. Hafize Gaye Erkan’ın yaşam öyküsü, nereli olduğu, babasının kimliği, gündeme geliş sebebi, olayın ayrıntıları gibi konuları haberimizde okuyabilirsiniz.

Erol Erkan Kimdir?

Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan, makine mühendisliği mesleğini icra etmektedir. Erol Erkan’ın memleketi Elazığ’dır. Hafize Gaye Erkan’ın annesi ise eğitim sektöründe çalışmaktadır.

Gaye Erkan'ın Babası Neden Cimer'e Şikayet Edildi?

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın bankada yetkisiz bir şekilde personel işlemlerine müdahale ettiği iddiasıyla CİMER’e şikayet edilen protokol görevlisi Büşra Bozkurt’un yaşadıkları haber oldu. Bozkurt, dilekçesinde, Erol Erkan’ın bankada kendisine özel oda, koruma ve makam aracı gibi imkanlar sağlandığını ve genel müdürlere bile emir verdiğini öne sürdü.

Bozkurt, dilekçesinde şöyle anlattı: Erol Erkan bana, “Başkanın odasına güvenebileceğimiz ve sabit kalan kişilerin girmesini istiyorum. Siz de güvendiğimiz bir çalışansınız” dedi. Ancak ben çocuklarıma zaman ayırmak istediğimi söyleyince Erkan bana tehditler savurdu. İşten çıkarıldığımı öğrendiğimde destek hizmetleri müdürüyle görüştüm ve bana “talimat babadan geldi, elimizden bir şey gelmez ne yazık ki” dedi.

Bozkurt, dilekçesinde ayrıca Erol Erkan’ın bankada ayrıcalıklı bir konumda olduğunu ve çalışanlara baskı yaptığını belirterek, “Bunlara sert davranmazsak çalışan bulamayız” dedi. Banka yönetimi, bu iddialara henüz bir açıklama yapmadı.

18 Oca 2024 - 12:46 - Gündem