Hasan Akkuş Kimdir? Büyükçekmece Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet operasyonu sırasında CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş, bir yaşlı kadına saldırıp boğazını sıktı ve küfürler savurdu. Bu şok edici anlar kameraya yansıdı. Peki, Büyükçekmece Belediyesi’nin siyasi partisi nedir, Hasan Akkuş’un kimliği nedir?

Büyükçekmece Belediyesi’ne yönelik rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili operasyon sırasında, belediye binası önünde belediye personeli ile gazeteciler arasında gerginlik çıktı. Bu sırada orada bulunan bir yaşlı kadın, olan biteni kavramaya çalışırken Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş tarafından saldırıya maruz kaldı. Akkuş’un, yaşlı kadının boynunu sıkarak hakaret ettiği görüntüler kameralara yansıdı. Acaba, Büyükçekmece Belediyesi’nin bağlı olduğu parti nedir, Hasan Akkuş’un kimliği nedir?

Hasan Akkuş Hangi Partiden?

İstanbul’da yapılan yerel seçimlerde, Ekrem İmamoğlu %48,80, Binali Yıldırım ise %48,55 oy oranına ulaştı. Bunun üzerine AK Parti, YSK’ya başvurarak geçersiz oyların ve yanlış tutanakların düzeltilmesini istedi. 2019 İstanbul Yerel Seçimi, YSK kararıyla iptal edilerek 23 Haziran 2019’da yeniden yapıldı. Haziran 2019 İstanbul seçim sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu %54,22 oy alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, Binali Yıldırım ise %45 oyda kaldı.

Hasan Akkuş Kimdir?

Büyükçekmece Belediyesi’nde Siyasi ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hasan Akkuş, CHP’li belediyenin en önemli isimlerinden biridir. Hasan Akkuş, 1994 yılından beri Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışmaktadır. Önce Özel Kalem Müdürlüğü yapmış, 2016 yılında ise Başkan Yardımcılığına getirilmiştir.

Hasan Akkuş Yaşlı Kadının Boğazını Sıkıp Küfür Etti

Büyükçekmece Belediyesi’ne rüşvet ve yolsuzluk operasyonu düzenlendiği zaman, belediye çalışanlarından oluşan bir kalabalık alkışlayarak ve ıslık çalarak ekip arabasına bindirilen şüphelilerin arkasından yürüdü. Bu sırada olayı kaydeden gazeteciler ile kalabalık arasında gerginlik çıktı.

Yaşlı bir kadın, olan biteni kavramaya çalışırken Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş’un saldırısına uğradı. Akkuş, yaşlı kadının boynunu sıkarak hakaret etti. Bu anlar, oradaki basın mensuplarının kamerasına yansıdı. Bazı kişiler, kameraları kapatmaları için gazetecilere, “Çekmeyin” diye bağırdı. Belediye binası önündeki gerginlik kısa süre içinde yatıştı ve kalabalık dağıldı.

Büyükçekmece Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu

Büyükçekmece Belediyesi’nde imarla ilgili rüşvet verildiği iddiaları üzerine “nitelikli dolandırıcılık”, “rüşvet” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında yapılan operasyonda, belediyenin İmar İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı N.S. ve İmar ve Şehircilik Müdürü A.Ç. de dahil olmak üzere 22 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bazı şüphelilerin belediye binasındaki odaları aranırken, belediye çalışanları şüphelilere alkış ve slogan atarak destek çıktı. Belediye çalışanları, ara sıra polis ekiplerine ve gazetecilere de tepki gösterdi.

19 Oca 2024 - 11:34 - Siyaset