Kırgızistan'da 7,1 Şiddetinde Deprem! Kırgızistan Depreminde Can Kaybı Var Mı? Son Dakika

Sincan Özerk Bölgesi’nde, Kırgızistan ile Çin arasındaki sınır bölgesinde 7 şiddetinde bir deprem oldu. Deprem, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan başta olmak üzere çevre ülkelerde de duyuldu. Depremle ilgili şu ana kadar herhangi bir can kaybı haberine rastlanmadı.

7 şiddetindeki deprem, Kırgızistan’ın Kızıl-Su bölgesinde gerçekleşti. Deprem, Bişkek şehrinde de duyuldu ve insanlar panikle dışarı çıktı. Depremle ilgili olarak şimdiye kadar ölüm ya da yaralanma haberine ulaşılmadı.

Kırgızistan'da Nerede Deprem Oldu?

Sincan Özerk Bölgesi’nde 7,1 büyüklüğünde bir deprem oldu. Çin Deprem Ağları Merkezi (CENC), depremin merkezinin Aksu iline bağlı Üçturfan ilçesinin Vuşi köyü olduğunu duyurdu. Deprem, yerin 22 kilometre altında, Aksu il merkezinden yaklaşık 140 kilometre uzakta, Kırgızistan ve Kazakistan sınırına yakın bir dağlık alanda gerçekleşti. Depremle ilgili can kaybı haberine henüz ulaşılmadı.

Çevre Ülkelerde de Hissedildi

Bölge ülkelerinin çoğunda, özellikle Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan’da deprem duyuldu. Bişkek’teki insanlar, depremin şiddetinden korkarak dışarı kaçtı ve sokaklara doldu.

Kırgızistan Acil Durumlar Bakanı Boobek Ajikeyev, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, saat 00.09’da yaşanan depremde ülke çapında ölüm ya da yaralanma olmadığını belirtti.

Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığı ise depremin, Almatı şehrinde 4 şiddetinde hissedildiğini duyurdu. Sosyal medya platformlarında, depremin etkilediği ülkelerdeki insanların sokağa çıkışlarının görüntüleri paylaşıldı.

Kazakistan Depreminde Ölü Veya Yaralı Var Mı?

Kırgızistan’ın Çin sınırındaki Sincan Özerk Bölgesi’nde 7 şiddetinde bir deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), depremin merkezinin Kızıl-Su bölgesinin 126 kilometre güneydoğusunda olduğunu ve yerin 28 kilometre altında gerçekleştiğini belirtti.

Deprem, Bişkek şehrinde de duyuldu ve insanlar panikle dışarı çıktı. Depremle ilgili olarak şimdiye kadar ölüm ya da yaralanma haberine ulaşılmadı.

23 Oca 2024 - 10:15 - Dünya