Benzine Zam Gelecek Mi? Son Dakika! Güncel Benzin Fiyatları

Orta Doğu’da tansiyon yükselirken, akaryakıt fiyatlarına odaklanan araç sahiplerine yeni haberler ulaştı. Akaryakıt fiyatlarında indirim ya da zam olup olmadığı sorusuna yanıt verildi. Yarından itibaren geçerli olacak şekilde akaryakıt fiyatlarında zam yapılacağı duyuruldu. 23 Ocak 2024 tarihinde benzin ve mazotun litre fiyatı ne olacak, kaç TL tutacak? İşte ayrıntılar…

Petrol fiyatlarındaki değişimler, akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Benzin ve mazot (motorin) fiyatları özellikle önemli. OPEC’in Libya’daki Şerare Petrol Sahası’nda üretime devam etmesi, petrol fiyatlarında düşüşe neden olurken; akaryakıt fiyatlarına yarından itibaren geçerli olacak şekilde zam geleceği sektör temsilcileri tarafından açıklandı.

Benzine Zam Geldi Mi?

Orta Doğu’da gerginlik devam ederken, Libya’daki OPEC’in Şerare Petrol Sahası’nda üretim başladı ve petrol fiyatları düştü. 2024 yılında petrolde arz fazlası olacağı tahmini de petrol fiyatlarını aşağı çekmeye sürdürürken araç sahipleri için önemli haber geldi. Akaryakıt fiyatları yarın itibarıyla artıyor.

Petrole 2024'te Talep Çok

Bu yıl petrolde arz fazlası olacağı beklentisi, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü etki yapmaya sürüyor. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), aylık raporunda, bu yıl günlük petrol arzının 103 milyon 500 bin varile, günlük petrol talebinin ise 103 milyon varile ulaşacağını öngördüğünü duyurdu. Küresel üretimin küresel talebi aşması halinde petrol fiyatlarının daha da düşeceği tahmin ediliyor.

Benzin Ne Kadar Olacak?

Yarından itibaren geçerli olacak şekilde benzin fiyatına 1,46 TL zam yapılacağı duyuruldu. Zamla birlikte benzin fiyatı İstanbul’da 41 TL’nin üzerine çıkarken Ankara ve İzmir’de 39 TL’ye ulaşacak.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Motorin:

  • İstanbul 40,24 TL
  • Ankara 40,94 TL
  • İzmir 41,15 TL

Benzin:

  • İstanbul 36,91 TL
  • Ankara 37,54 TL
  • İzmir 37,77 TL

23 Oca 2024 - 11:15 - Ekonomi