Selahattin Demirtaş'ın Annesi Kim? Selahattin Demirtaş'ın Annesi Neden Yoğun Bakımda?

Selahattin Demirtaş, annesi Sadiye Demirtaş’ın sağlık sorunları sebebiyle Edirne Cezaevi’nden Diyarbakır’a nakledildi. Selahattin Demirtaş’ın annesi kimdir ve nasıl bir durumdadır?

Selahattin Demirtaş, annesi Sadiye Demirtaş’ın sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Edirne Cezaevi’nden Diyarbakır’a nakledildi. DEM Parti, yaptığı açıklamada, “Selahattin Demirtaş, annesini görmek için Diyarbakır’a gitti ve annesiyle bir araya geldi. Sadiye Annemize acil şifalar diliyoruz. En kısa sürede iyileşmesini umuyoruz” dedi. Selahattin Demirtaş’ın annesi kimdir ve ne hastasıdır? 

Sadiye Demirtaş Kimdir?

Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan ve babası Tahir Demirtaş’ı kaybeden eski HDP Eş Genel Başkanı, annesi Sadiye Demirtaş’ın sağlık sorunları sebebiyle Edirne’den Diyarbakır’a nakledildi.

Selahattin Demirtaş Neden Diyarbakır'a Gitti?

Dem Parti, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş, hastalığı nedeniyle Diyarbakır’da hastaneye yatırılmıştır. Yoldaşımız Selahattin Demirtaş, annesini görmek için Diyarbakır’a gitti ve annesiyle bir araya geldi. Sadiye Annemize acil şifalar diliyoruz. En kısa sürede iyileşmesini umuyoruz” dedi.

Selahattin Demirtaş'ın Annesi Öldü Mü?

Selahattin Demirtaş, annesi Sadiye Demirtaş’ın sağlık durumunun kötüleşmesi sebebiyle Edirne F Tipi Cezaevi’nden Diyarbakır’a nakledildi.

Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş, iki gün önce solunum ve böbrek sorunları yaşayarak Diyarbakır’da bir özel hastaneye yatırıldı.

Anne Demirtaş’ın durumu, KOAH hastalığı nedeniyle daha da ağırlaştı ve bugün yoğun bakıma alındı.

Selahattin Demirtaş'ın Babası Yaşıyor Mu?

Selahattin Demirtaş, babası Tahir Demirtaş’ın 11 Kasım 2022’de kalp krizi sonucu Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmasının ardından Edirne F Tipi Cezaevi’nden Diyarbakır’a getirilmişti. Demirtaş, babasıyla yoğun bakımda görüştükten sonra Edirne’ye geri dönmüştü.

Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, 31 Aralık 2023’te hayatını kaybetmişti. Demirtaş, aynı gün yapılan cenaze törenine katılmama kararı almış, yasını cezaevindeki odasında tutmak istediğini ve bu konuda bir talebi olmadığını avukatlarına bildirmişti.

24 Oca 2024 - 10:00 - Siyaset