Şangay'da Türk Gemisi Battı!Şangay'da Geminin Batma Anları Böyle Kaydedildi

Şangay yakınlarında Türk bayraklı OMEGA gemisi, başka bir gemiyle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle 16 kişilik Türk mürettebatın bulunduğu gemi sulara gömüldü. Türk denizcilerin kurtarılması için Dışişleri Bakanlığı harekete geçti. Geminin son anlarını gösteren video ise ortaya çıktı. Videoda Türk mürettebatın ‘Valla batıyoruz’ şeklinde seslendiği duyuluyor.

Omega adlı Marshall bayraklı gemi, başka bir gemiyle çarpıştıktan sonra sulara bıraktı. Çarpışma anında gemide bulunan 21 denizcinin 16’sı Türk’tü ve hepsi kurtarıldı. Denizcilik Genel Müdürlüğü, olayla ilgili açıklama yaptı.

Şangay'da İçinde Türklerinde Olduğu Mirabella Gemisi Battı

Şangay’da Mirabella gemisiyle çarpışan Marshall bayraklı Omega gemisi sulara gömüldü. Gemi, 21 denizciyi can filikasıyla tahliye etti. Denizcilerin 16’sı Türk vatandaşıydı.

Mirabella Gemisinin Tüm Mürettebatı Kurtarıldı

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Şangay yakınlarında Marshall bayraklı OMEGA gemisinin MIRABELLA gemisiyle çarpıştığını ve battığını duyurdu.

Açıklamada, “16’sı Türk olan 21 denizci, can filikasıyla gemiden ayrıldı ve çarpışan gemi tarafından kurtarıldı. Geminin 3. Kaptanıyla irtibat kurduk ve denizcilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrendik. Denizcilerin gemiden alınması için Dışişleri Bakanlığımız ve MRCC Çin ile işbirliği yapıyoruz. Geçmiş olsun” denildi.

Çarpışma sonucu üç denizcinin yaralandığı bildirildi.

24 Oca 2024 - 11:10 - Dünya