İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu Kimdir? Buğra Kavuncu Nereli?

Buğra Kavuncu, İYİ Parti’nin İstanbul Belediye Başkan adayı olarak sosyal medyada ilgi çeken ve araştırılan bir isim oldu. Buğra Kavuncu’nun siyasi yaşamı, kişisel hayatı ve yaptığı işler hakkında bilgiler aranıyor. Buğra Kavuncu hakkında merak edilenler şöyle: Buğra Kavuncu kimdir? İYİ Parti İstanbul Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu ne iş yapar, kaç yaşındadır, hangi görevleri üstlendi?

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Meral Akşener tarafından Buğra Kavuncu ilan edildi. Buğra Kavuncu’nun kim olduğu, nereden geldiği, kaç yaşında olduğu ve hangi partilerde çalıştığı yurttaşlar tarafından merak konusu oldu. Buğra Kavuncu hakkında bilinmesi gerekenler şunlar...

Buğra Kavuncu Kimdir?

Satuk Buğra Kavuncu, 1973’te Ankara’da doğdu. Edmenton İlkokulu, Ankara Çizmeci İlkokulu ve Ankara Atatürk Lisesi’nde eğitim gördü. Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nü bitirdikten sonra, 1997’de Kazakistan Almatı’da yapı kimyasalları sektörüne girdi.

Satış, pazarlama ve yatırım alanlarında başarılı bir kariyer yaptı. 1997’de kurduğu USTA LLP şirketi, Orta Asya’da yapı kimyasalları pazarında büyüdü. 2008’de şirketini satarak, BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP’nin Genel Müdürü oldu. 2010’a kadar bu görevi sürdürdü.

Daha sonra, BASF Yapı Kimyasalları’nda BDT Ülkeleri Pazar Direktörü olarak İsviçre ve Türkiye’de çalıştı. 2016-2018 yılları arasında BASF Türk Kimya’nın CEO’su olarak görev yaptı. 2018’de İYİ Parti’ye katılarak siyasete atıldı. Orhan Kavuncu’nun oğludur.

Buğra Kavuncu Hangi Partilerde Çalıştı?

Buğra Kavuncu, 2018’de İyi Parti Genel Kurulu’na girdi. İstanbul İl Başkanı ve Parti Sözcüsü olarak çalıştı. 2022’de İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa etti. 2023’te Genel Başkan Başdanışmanı oldu ve Seçim Kampanyası’nı yönetti.

24 Oca 2024 - 12:04 - Siyaset