Volkan Konak Neden Müziği Bıraktı? Volkan Konak Diyanet Davası Nedir?

Ünlü şarkıcı Volkan Konak, 2023’ün son Cuma hutbesiyle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’na sert çıktı. Yılbaşı kutlamaları ve alkol tüketimi konusunda eleştirilen Konak hakkında suç duyurusu yapıldı. Konak, yaşadıklarına çok kızdı ve şarkı söylemeyi bıraktığını duyurdu. Konak, “Beni unutun” diye konuştu.

Yılbaşı kutlamaları ve alkol tüketimi hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın son Cuma hutbesinde yaptığı eleştirilere karşı çıkan ünlü şarkıcı Volkan Konak hakkında suç duyurusu yapıldı. Konak, yaşadıklarına çok öfkelendi ve şarkı söylemeyi bıraktığını söyledi. Konak, “Beni yok sayın” diye isyan etti.

Volkan Konak ve Diyanet Olayı Nedir?

Volkan Konak, ünlü bir şarkıcı. 2023’ün son Cuma hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığı, yılbaşı kutlamaları ve alkol tüketimini eleştirmişti. Volkan Konak, buna tepki göstererek “Bu akşam sizin maaş ve ödeneklerinize destek olmak için bir kadeh içeceğim” demişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkan Ali Erbaş ve kurumuna yönelik bu sözler nedeniyle şarkıcı Volkan Konak hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Volkan Konak Müziği Neden Bıraktı?

Konak, yaşadığı olaylara karşı çeşitli paylaşımlarda bulunmuş, ancak son olarak şarkı söylemeyi terk ettiğini duyurmuştur.

Konak, “Ülkemizde ve Orta Doğuda siyaset yapanlar ya tarikat ya da tek adam sistemine bağlıdır ve de zengin olma peşindedirler. Bu siyaset korosunda şarkı söyleyecek ne vefa ne de sevgi bulamadım. Bu yüzden beni unutun. Ben artık yokum” ifadelerini kullanmıştır.

29 Oca 2024 - 12:49 - Magazin