Kadın Kıraathaneleri Açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Kadın Kıraathaneleri Ne Zaman Açılacak?

Erdoğan, “Artık millet bahçelerinde kadınlarımız için de kıraathane kuracağız. Kadın kıraathaneleri ile AK Parti’nin farkını ortaya koyacağız” diye konuştu.

Erdoğan, Eskişehir’deki “Gençlik Aşkıyla Eskişehir” etkinliğinde gençlerle buluştu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, gençlerle hasret gidermekten, gençlerin gücünü ve canlılığını kalplerinde duymaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin her köşesinden gençlerle her görüşmelerinde kendilerini daha genç hissettiklerini dile getirerek, “70 yaşında tecrübeli, 20-25 yaşında duygulu ve hevesli bir kardeşiniz olarak sizlerle buradayım. Daha önce de dediğim gibi, biz sizlerin zamanına konuk olduk. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle ülkemizin Türkiye Yüzyılı planını bitirdikten sonra görevi sizlere devredeceğiz” dedi.

Erdoğan, Gençlere Hitap Etti 

Erdoğan, yeni iletişim araçlarının klasik yöntemleri zorladığını ancak onları da kullanarak gençlerle sohbeti devam ettirdiklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

“Birinci ve İkinci Dünya Savaşları sonrası kurulan küresel düzenin temelinden çatladığı bir zamanda yaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı hayata geçirme yolunda azimle yürürken, hiçbir aracı ve hiçbir iletiyi göz ardı etme şansımız yok. Bunun için hem yüzyüze hem de yaygın kullanılan diğer araçları kullanarak herkesle ama öncelikle gençlerimizle sıkı işbirliği yapacağız. Hem kendimizi sizlere tanıtacağız, hem sizlerin çağı yakalamakla kalmayıp geleceğe yönelik hayallerinize kulak verecek, hem de heyecanımızı paylaşarak güç birliği yapacağız. İzmir’de aday tanıtımımızı ve şehir hastanemizin açılışını yaptığımızda hissettiğimiz o coşku, o sevgi bizlere ayrı bir cesaret, ayrı bir bu noktada umut verdi. Şimdi bugün Eskişehir’de aynı coşkuyu, aynı sevgiyi görüyorum. Bugün ‘Gençlik Aşkıyla’ diyerek Eskişehir’de sizinleyiz. Önümüzdeki günlerde de ‘Gençlik Aşkıyla’ diyerek Adana’da Diyarbakır’da İstanbul’da, Ankara’da, diğer illerimizde gençlerle buluşacağız.”

Kadınlara Özel Kıraathane Açılacak

Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerinde milletin önüne koydukları seçim beyannamesinde gençlere yönelik vaatler olduğunu hatırlatan Erdoğan, seçimlerden sadece 8 ay sonra bu vaatlerin tamamını yerine getirdiklerini ifade etti.

İndirimli telefondan bedava internete, üniversite kredi ve burslarının artırılmasından yeni evlenenlere kredi desteğine kadar tüm sözlerini yerine getirdiklerini veya başlattıklarını anlatan Erdoğan, AK Partili belediyelerin de gençlere hizmet noktasında adeta rekabet halinde olduğunu söyledi.

Erdoğan, son Mahalli İdareler Seçimi’nin yapıldığı 2019’dan bugüne kadar AK Partili belediyelerin gençler için 1000’den fazla spor salonu inşa ettiklerini dile getirerek, “Farklı büyüklüklerde 621 millet kıraathanesi ve kütüphane. Şimdi millet bahçelerinde kadınlarımız için de kıraathane kuracağız. Kadın kıraathaneleri ile AK Parti’nin farkını ortaya koyacağız. Donanımlı 555 gençlik merkezi ve 541 bilgi evi, hayatın tadını çıkarabilmeleri için 525 yöresel lezzet durağı, çeşitli etkinliklere hizmet verecek 464 konferans salonu ve 256 tiyatro salonu, gelişimlerine katkı sağlamak için 205 müze, 76 bilim merkezi, 51 dijital kütüphane, diğer birimlerle birlikte yaklaşık 4 bin 300 tesis açtık” dedi.

30 Oca 2024 - 10:09 - Kadın