CHP Suzan Şahin'e Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı Teklifi Götürdü Mü? Suzan Şahin Kimdir?

CHP lideri Özel’in Suzan Şahin’i Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiğini Gazeteci Canan Kaya sosyal medya hesabından duyurdu. Suzan Şahin hakkında bilgi verir misiniz?

CHP lideri Özel’in Suzan Şahin’i Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiğini Gazeteci Canan Kaya sosyal medya hesabından duyurdu. Suzan Şahin hakkında bilgi verir misiniz?

CHP, Suzan Şahine Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı Götürdüğü İddiası

Gazeteci Canan Kaya sosyal medya platformu X’te Lütfü Savaş konusunda haber yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın katıldığı etkinlikte protesto edildiler. Kaya’nın bildirdiğine göre CHP Hatay Eski Milletvekili Suzan Şahin’e Hatay Belediye Başkan adaylığı önerildi. İlk gelen haber Şahin’in öneriyi kabul etmediği yönünde. Genel merkez ikna etmek için uğraşıyor.

Adaylık için ismi geçtiğini belirten Şahin, BirGün’e şunları anlattı:

“İsmimin geçmesi elbette değerli. Ama bu iş bu saatten sonra olacak iş değil. Ben bu şehri çok seviyorum, böyle bir öneri beni gururlandırır. Ama bu aşamada böyle bir şey imkansız. Üç partiden öneri geldi ama CHP’li doğdum CHP’li ölürüm. CHP bugün hatalar yapabilir ama Türkiye’nin kurucu partisidir.”

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Hatay’daki protestonun sonrasında, Lütfü Savaş’ın adaylığının MYK ve PM’de tekrar gözden geçirileceğini ifade etti.

Suzan Şahin Kimdir?

Suzan Şahin 1 Ocak 1968’de Hatay’ın Dörtyol ilçesinde dünyaya geldi. Babasının adı Ömer, annesinin adı Şükriye’dir.

Payas Yakacık Lisesi’nde ilk orta ve lise eğitimini bitirdi. Avukatlık mesleğini icra etmektedir; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılından beri İskenderun’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

2014-2016 yılları arasında CHP Kadın Kolları MYK yedek üyeliği, 2016-2018 yılları arasında CHP Kadın Kolları MYK asil üyeliği ve Akdeniz Bölgesi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

CHP İskenderun Kadın Kolları Halkla İlişkiler Temsilciliği yapmıştır. Şahin, CHP Hatay Kurultay Delegesi ve iki dönem Türkiye Barolar Birliği Hatay Delegesi olmuştur.

Bunun yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olan Şahin, sığınma evleri, aile içi şiddet, medeni kanun, kadın hakları gibi konularda ve sahipsiz çocuklar, engelliler, şehit aileleri gibi gruplarla ilgili çalışmalar yürütmüştür.

06 Şub 2024 - 14:37 - Siyaset