Aile ve Gençlik Fonu Nedir? Aile ve Gençlik Fonu Başvuru Şartları Neler?

Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların 15 Şubat’ta başlayacağını duyuran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, pilot uygulamanın deprem bölgesinden yapılacağını söyledi. Başvuru koşullarını da paylaştı. İşte ayrıntılar…

Bakan Göktaş, ' Aile ve Gençlik Fonu’na başvuracakların bakanlığın vereceği ‘danışmanlık’ hizmetini kabul etmeleri şartını belirtti.

Aile ve Gençlik Fonu Nedir?

Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların 15 Şubat’ta başlayacağını duyuran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, pilot uygulamanın deprem bölgesinden yapılacağını söyledi.

Göktaş, başvuru yapacak çiftlerin, evlilik öncesinde ve sonrasında bakanlığın vereceği eğitim ve danışmanlık hizmetini kabul etmeleri şartını belirtti. Başvurusu kabul edilenlere 48 ay vadeyle 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira kredi sağlanacak.

Aile ve Gençlik Fonu Şartları

Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili Doha’da Arap Forumu’nda konuşan Bakan Göktaş, programın evlenmeye hazırlananlara yönelik olduğunu açıkladı.

Göktaş, evlenecek çiftlerin, Bakanlığın evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetini almayı taahhüt etmeleri halinde programa başvurabileceklerini söyledi.

Aile ve Gençlik Fonu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlığın “aile.gov.tr” internet sitesine yönlendiren Göktaş, “Cumhurbaşkanı’mızın öngördüğü Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot olarak deprem bölgesini seçtik. Deprem bölgesi için şartlar daha esnek ve farklı olacak” dedi.

Konuşmasına başvuru süreci ve şartları hakkında bilgi vererek devam eden Mahinur Göktaş, “Evlenecek gençlerimize faizsiz kredi fırsatı sağlayacağız. Gençlerimiz bu desteği kendi projelerini gerçekleştirmek için de kullanabilecek. İleride ise programı tüm gençlerimize ulaştıracak şekilde Türkiye’nin her yerinde uygulayacağız. Programın ekonomik destek bölümü ile başvurusu kabul edilen kişilere 48 ay vadeyle 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira kredi verilecek. Fonda toplanan paraya göre süreci sürdüreceğiz” diye konuştu.

Başvuru için gerekli olan diğer şartların yakında duyurulacağını söyleyen Bakan Göktaş, “Bu fonla Türkiye’nin yeraltı kaynaklarından elde edilen gelirleri gençlerimizin geleceğine yatırım olarak sunacağız" ifadelerini kullandı.

09 Şub 2024 - 14:58 - Ekonomi