Kabine Toplantısı Öğretmen Ataması İçin Toplanıyor! Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Kabine toplantısı yaklaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir araya gelecek olan Kabine en son 16 Ocak’ta toplanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yöneteceği yeni toplantının ana gündem maddesi ekonomi olacak. Enflasyonla savaş ve bu doğrultuda atılması gereken yeni önlemler ele alınacak. Peki, Kabine toplantısı ne zaman gerçekleşecek?

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta, bugün var mı sorularının yanıtı haftanın son ilk gününde belli oldu. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine Toplantısı’nın gündemi ise merak konusu. Kabine Toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gündem konuları ve maddelerine yönelik açıklamalarda bulunacak. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte Kabine’nin gündemi...

Kabine Toplantısı Saat Kaçta?

Kabine toplantısı için geri sayım devam ediyor. İç ve dış siyasetin yanında ekonomik durumun da görüşüldüğü Kabine toplantısının sonuncusu 16 Ocak 2024’te yapılmıştı.

14 günde bir yapılması planlanan Kabine toplantısı 29 Ocak’ta gerçekleşmedi, çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündemi çok yoğundu. Kabine’nin 12 Şubat 2024 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tekrar toplanması bekleniyor.

Kabine Toplantısı Konuları Neler?

Kabine, Türkiye’nin iç ve dış siyasetini masaya yatıracak. Gündemde, enflasyonla savaş, 12 yıl aradan sonra Mısır’a gerçekleştirilecek seyahat, Savunma Bakanı ve MİT Müsteşarı’nın Irak’taki görüşmeleri ve ABD’den F-16 alımı var.

Toplantıda, önemli konular görüşülecek. Ayrıca Beştepe’ye kilitlenen binlerce öğretmen, atama takviminin açıklanmasını bekliyor.

12 Şub 2024 - 11:47 - Siyaset