TSK Mensupları Dikkat: OYAK ve Konut Ön Biriktirim Fonu(KÖBF) Nema Oranları 2024 Yılında Güncellendi

Türk Silahlı kuvvetleri mensuplarını ilgilendiren ve heyecanla beklenen 2023-2024 dönemi nema oranları belli oldu mu? Konut ön biriktirim fonu nema oranları kaç oranında gerçekleşti?

OYAK ve Konut Ön Biriktirim Fonu(KÖBF) Nema Oranları 2023- 2024 dönemi son dakika haberi geldi mi?

2023 yılında gerçekleşen nema  oranları önem arz ediyor. Çünkü on binlerce TSK mensubu OYAK ve KÖBF oranlarına göre nema alacak.

OYAK nema oranları 2024: Yüzde 110 beklentisi mevcut ( 2023 yılı gerçekleşen)

Konut Ön Biriktirim Fonu Nema Oranları 2024: Yüzde 75 beklentisi mevcut(2023 yılı gerçekleşen)

2024 Nema Hedefi ise  yüzde 80 olarak tahmin ediliyor.

OYAK Nedir? Kimle Üye Olabilir?

OYAK, Türkiye'de faaliyet gösteren ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile onların hak sahiplerine hizmet veren bir sosyal yardımlaşma ve emeklilik kurumudur. OYAK, "Ordu Yardımlaşma Kurumu"nun kısaltmasıdır. 1961 yılında kurulmuş olan OYAK, askeri personelin mali ve sosyal haklarına yönelik çeşitli hizmetler sunar.

OYAK üyeliği, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli (subay, astsubay, uzman çavuş, erbaş/er) ile bu personelin emekli, malul veya vazife malulleri olan aile fertleri tarafından kullanılabilir. OYAK üyeliği, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve hak sahipleri için zorunlu bir kuruluş değildir, ancak birçok askeri personel bu sistemden faydalanır.

OYAK, emeklilik fonları, kredi olanakları, konut finansmanı, sağlık hizmetleri gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunarak üyelerine ekonomik ve sosyal destek sağlar. OYAK'a üye olmak için genellikle askeri personelin, emeklilerin veya hak sahiplerinin belirli başvuru prosedürlerini takip etmeleri gerekmektedir.

12 Şub 2024 - 17:23 - Ekonomi