Fethullah Gülen'in Son Hali Yayınlandı! FETÖ Terörü Diriliyor Mu? İşte Mesaj İçerikli O Video...

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen, örgüt üyeleriyle yaptığı sohbetin yeni bir videosunu paylaştı. Gülen’in ‘Böyle bir dirilişi yeniden yaşamak çok çok önemli, yani küçümsememek gerek’ dediği duyuldu.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen, örgütün internet sitesinde yayınlanan yeni videosunda ‘yeniden diriliş’ sözleriyle konuştu. FETÖ’den ihraç edilen 450 hakim ve savcının görevlerine dönmesine karar veren Danıştay ile aynı güne denk gelen video kafa karışıklığına neden oldu. Ayrıca Gülen’in yeni kitabının kapağındaki ‘açılan kapı’ ve ‘ışık’ resimleri, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden 2 ay önce Sızıntı dergisinin kapağında yer alan benzer resimleri hatırlattı.

Fethullah Gülen'in Yeni Videosu

FETÖ lideri Fethullah Gülen, ABD’deki yerinden bir video paylaştı. Gülen, “Bu genel çöküşlerden sonra özellikle devlet-i aliyenin dağılmasından sonra, gerçekten insanlar kırıldılar. Çok umutsuz hale geldiler. Böyle bir dirilişi yeniden yaşamak çok çok önemli yani küçümsememek gerek. Kendimizi bilmek gerek. Sevk-i ilahinin tecellileri. Kendimizi yücelterek nefsimize kapılmanın manası yok. Cenab-ı Hakk’ın bir ihsanı bu zavallılara, bu güçsüzlere, bu aşağılara” dedi.

Gülen’in Mehmet Akif Ersoy’un “Gölgeler / Bir Gece” isimli şiirinden bir mısra okuması ilgi çekti. Gülen “14 asır önce yine böyle bir gecede, Kumdan, ayın on dördü, bir yetim doğuverdi!” diye okudu. Adil Öksüz’e bir gönderme yapmış olup olmadığı ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Gölgeler / Bir Gece Şiiri 

On dört asır evvel, yine bir böyle geceydi,

Kumdan, ayın on dördü, bir öksüz çıkıverdi!

Lâkin, o ne hüsrandı ki: Hissetmedi gözler;

Kaç bin senedir, halbuki, bekleşmedelerdi!

Nerden görecekler? Göremezlerdi tabî’î:

Bir kerre, zuhûr ettiği çöl en sapa yerdi;

Bir kerre de, ma’mûre-i dünyâ, o zamanlar,

Buhranlar içindeydi, bugünden de beterdi.

Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta;

Dişsiz mi bir insan, onu kardeşleri yerdi!

Fevzâ bütün âfâkına sarmıştı zemînin,

Salgındı, bugün Şark’ı yıkan, tefrika derdi.

Derken, büyümüş, kırkına gelmişti ki öksüz,

Başlarda gezen kanlı ayaklar suya erdi!

Bir nefhada insanlığı kurtardı o ma’sûm,

Bir hamlede kayserleri, kisrâları serdi!

Aczin ki ezilmekti bütün hakkı, dirildi;

Zulmün ki, zevâl aklına gelmezdi, geberdi!

Âlemlere, rahmetti, evet, Şer’-i Mübîn’i,

Şehbâlini adl isteyenin yurduna gerdi.

Dünyâ neye sâhipse, onun vergisidir hep;

Medyûn ona cem’iyyeti, medyûn ona ferdi.

Medyûndur o ma’sûma bütün bir beşeriyyet...

Yâ Rab, bizi mahşerde bu ikrâr ile haşret.

 Hilvan, 11 Rebîülevvel 1347

(28 Ağustos 1928)

Fethullah Gülen'in Yeni Kitabı

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yeni kitabındaki gizli mesajlar ilgi çekti. Mesajlarda aralanan kapıdan içeri giren güneş ve bir ışık görülüyor. Karanlık basamakların sonunda bir umut varmış gibi gösterilmek istenen gizli mesajlardan biri.

Kitap kapağındaki resim tek gönderme değil. Çünkü Hz. Yusuf’un da sembol olarak kullanıldığı kitabın adının da bilerek seçildiği sanılıyor. Kitapta verilmeye çalışılan mesajlardan biri de Hz Yusuf’un zindandaki insan ya da kuyuya düşürülen peygamber sembolünü ifade etmek olduğu da akla geliyor.

Sızıntı Dergisi 2016 Sayısından Sonra Darbe Olmuştu

2016 yılında FETÖ’nün yayın aracı Sızıntı dergisinin kapağında da yine aynı kapı çizilmiş kapıdan içeri giren güneş ve ışık da gösterilmişti.

Bir askerin kapıyı araladığı görülen kapakta Necip Fazıl Kısakürek’in “Aç kapıyı haber var, Ötenin ötesinden. Dudaklarda şarkılar, Kurtuluş bestesinden” dizeleri yer almıştı. Mayıs 2016’da çıkan dergiden 2 ay sonra FETÖ alçak darbe girişiminde bulunmuştu.

Fethullah Gülen'in Son Videosu

13 Şub 2024 - 11:16 - Siyaset