18 Yıl Boyunca Şizofreni ile Yaşayan Onur Altıntaş Kimdir? Onur Altıntaş'ın İlginç Hayat Hikayesi

Bana Göre Tv'nin merakla izlenen programı Katarsis X-TRA’ya konuk olan Onur Altıntaş'ın hayat hikayesi bir çok kişinin dikkatini çekti. Peki kimdir Onur Altıntaş gelin beraber inceleyelim...

Haber albümü için resme tıklayın

Bana Göre TV’deki Katarsis X-TRA’ya Onur Altıntaş katıldı. Altıntaş bir paranoid şizofreni ve kendisinin hikayesi pek çok insana umut veriyor. Kendisinin cenazedeki merhumun üstüne atılan topraktan tutun da çaydanlığın demliği olduğuna inandığı zamanlar olmuş ancak Onur şizofreninin önüne geçmesine izin vermemiş!  

Kaynak: Bana Göre TV

18 Yıl Boyunca Şizofreni ile Yaşayan Onur Altıntaş Kimdir?

Onur şu anda 40 yaşında. Kendisi 18 yıldır da bir paranoid şizofreni.

Onur’un hayat hikayesi filmlere konu olacak cinsten bunun nedeni ise kendisi doğru teşhis, doğru tedavi ve doğru ilaçlarla şizofreninin aşılamayacak bir engel olmadığını hepimize kanıtlar nitelikte bir insan.

Kendisi bir gecekonduda doğmuş. Bir abisi bir de ablası varmış Onur’un. Çocukken okumayı çok seviyormuş. 

Şizofreni kelimesiyle de ilk kez bu dönemde karşılaşmış. Okuduğu bir kitapta şizofreni hastalarının aynı fotoğrafı farklı gördükleri yazılıymış. O dönem bu durum minik Onur’un epey ilgisini çekmiş.

Zaten hayatının büyük bir sürecinde de şizofreniyi araştırmış. Nedenini bilmediği bir şekilde merak etmiş bu hastalığın nedenlerini.

Hatta kendisi bir dönemler ‘acaba bunu kendime ben mi çektim’ diye de düşünmüş.

İlk sanrısını ise 23 yaşındayken arkadaşlarıyla film izlediği bir anda geçirmiş.

Bir anda bir yanık kokusu alan Onur, önce mutfağa gitmiş bir şeylerin yandığını düşünüp. Ardından da arkadaşlarının ajan olduğundan şüphe duymaya başlamış.

Tabii epey korkmuş ve kaygılanmış. Kimseye yaşadıklarını anlatamamış.

Arkadaşlarının kendisinin düşüncelerini okuduğunu ve kendisini öldürmeye çalışacağını düşünen Onur, film bittikten ve arkadaşları gittikten sonra dışarı çıkmış.

Bir süre evinin yerini bulamamış. Kendisini camdan gören kız arkadaşı ‘evi mi bulamadın’ diye sorunca durum iyice tetiklenmiş tabii.

Hayatının uzunca bir sürecinde televizyondan kendisine gelen şifreli mesajlar olduğunu zanneden genç adam,

Radyo, herhangi bir kitaptaki bir cümle ya da bir aracının plakasının şizofreni yaşayan bir birey tarafından kendisine gelen şifreler olarak algılanabileceğini söylüyor.

Bu şifreler de bir görev, uyarı ya da ödül olabiliyormuş.

Kendisi kız arkadaşından da bu nedenle ayrılmış aslında. Kız arkadaşının ajan olduğunu düşünmüş Onur.

Çok uzunca bir süre de aynı nedenlerden dolayı doktora gidememiş çünkü doktorların kendisine zehirli bir iğne yapacağını düşünmüş.

Çevresindeki insanlar ve ailesi de tabii hemen fark edememişler durumu. Uzun süre insanlardan endişe duyduğu için dışarıya geceleri çıkmış.

Bir gün babası telefonda konuşurken biraz agresif bir şekilde ‘Adamların beni neden takip ediyorlar? Beni öldürecekler’ diyen Onur’un babası önce telefonu kapatmış, ertesi gün de Onur’u doktora götürmüş.

Kaynak: Bana Göre TV

23 Ara 2021 - 21:00 -